Interjers, Mājas

Desmit mēbeļu dizaina tendences, akcentējot krēslus

1. Kontrastu laiks

1no9
Publicitātes foto

Noslēgusies Ķelnes mēbeļu izstāde “IMM Cologne”, kurā šogad piedalījās arī mēbeļu ražotāji no Latvijas (“KD Stripes”, “AW Latvia”, “Nordi Furniture”, “Luwo”, Rīgas krēslu fabrika, “SC Koks”, “Service for Europe Development”, “Celmi”, “HimBalt” un “Wenden Furniture”). Pēc demonstrētajām kolekcijām var spriest, ka šogad modē mēbeles ar stāstu, neliela izmēra, bet laba dizaina produkti, visu nokrāsu pelēkais, kam līdzās pasteļtoņi, priecīgi zaļais, aktīvi sarkanais kā akcenta tonis un krēsli, krēēēsli, krēsliņi…

Galvenā tendence, kas vērojama Ķelnes mēbeļu izstādē, – nekas nav pareizi vai nepareizi. Viss ir sajaucies kopā, un līdzās pastā v pilnīgi pretējas lietas. Mūsdienu cilvēku ikdiena ir tik piesātināta, ka viņi vienlaikus vēlas bēgt no sabiedrības, no pūļa, bet tajā pašā laikā aicina pie sevis viesus.

Pašreizējā dzīve ir ļoti pretrunīga, un tādi veidojas arī mūsu mājokļi – āda līdzās plastmasai, minimālisms blakus vintāžas stila nostalģijai, vēsi pelēkais un baltais kontrastē koši zaļajam utt. Dažādība vērojama ne tikai stilistikā un toņos, bet arī dzīvesveidā.

Mēs vēlamies vairāk baudīt dabas tuvumu, bet nevēlamies atteikties no sava viedtālruņa un datora, vēlamies justies omulīgi un mājīgi kā patvērumā, bet vienlaikus nepalaist garām svarīgu informāciju. Pretrunas vērojamas ne tikai iekārtojumā, bet arī ražotņu un dizaina tendencēs, piemēram, slavens vācu dizainers sadarbojas ar Kolumbijas amatniekiem, dabas materiāli pieprasīti līdzās augstajām tehnoloģijām utt.

Mazas mēbeles un krēsli
mazas_mebeles

Mazas, nepretenciozas, bet bieži arī ļoti neparastas mēbeles ar ekoloģisku ievirzi – tās ir aktuālākās interjera sastāvdaļas, kas palīdzēs radīt moderno vīziju par mājīgumu, labsajūtu un komfortu. Kā vēl nekad aktuāla ir pagājušā gadsimta vidus stilistika, kam raksturīgas vienkāršas formas, ādas apdare, daudzas mazas, brīvstāvošas mēbeles, plastmasas mēbeles košos toņos. Tā ir ne tikai estētika, kas padara šo stilu šarmantu mūsdienu skatījumā, tās ir lappuses no vēstures, kurā dziedāja Frenks Sinatra, Dorisa Deja, tās ir melnbaltās filmas, tēvs ar avīzi klubkrēslā un ģimenes vakariņas omulīgā virtuvē.

Absolūts hits ir arī skandināvu dizains, kas bagātīgi atsvaidzināts ar priecīgi zaļu pasteļa toni.

Uz skatuves kā viens no galveno lomu spēlētājiem atgriežas krēsls ļoti dažādās variācijās – liels un mazs, augsts un zems, no koka, no plastmasas, no liekta finiera vai no pinumiem. Ne tikai pierastajās lomās kā ēdamgalda papildinājums, darba krēsls vai atpūtas mēbele, bet arī ar ļoti specifisku lietojumu – bāra krēsls, krēsls lasīšanai, krēsls pie spoguļgalda, bērnu krēsliņš utt.

  1. Kontrastu laiks
  2. Mazo telpu mēbelējums
  3. Izgaismotas mēbeles
  4. Dekorēšana atgriežas
  5. Krāsu palete
  6. Dabiskie materiāli
  7. Otrreizējās pārstrādes produkti un renovētas mēbeles
  8. Augstās tehnoloģijas un gudrā māja
  9. Viss ir iespējams

Pievienot komentāru