Praktiski
Svētki

Tirgi un gadatirgi pirmssvētku laikā un noderīgi pasākumi dārzu kopējiem0

Foto – Gints Ivuškāns

19. jūnijā Alūksnē trešdienas vakara tirdziņš; Liepājā zemnieku tirdziņš

20. jūnijā Jūrmalā – Kauguros Līgo bazāra tirdziņš; Rīgā – Mīlgrāvī Māras tirgus, Purvciemā, Imantā Brāļu tirgus, Kalnciema kvartālā nakts tirgus un koncerts; Kuldīgā Māras tirgus

21. jūnijā Salacgrīvā iknedēļas un amatnieku tirgus; Dagdā gadatirgus; Rīgā – Centrāltirgū Līgo svētku gadatirgus, Imantā lauku labumu tirdziņš, Purvciemā Brāļu tirgus, Ķengaragā pārtikas amatnieku tirdziņš; Ventspilī Līgo svētku gadatirgus; Valmierā pirmsjāņu tirdziņš; Jūrmalā – Kauguros Līgo bazāra tirdziņš un Māras tirgus; Valmierā Māras tirgus; Liepājā – Rožu laukumā vasaras saulgriežu tirdziņš; Dobelē Brāļu tirgus; Jelgavā Līgo svētku tirgus; Pļaviņās Saulgriežu tirgus; Varakļānos Saulgriežu tirdziņš; Birzgalē vasaras Saulgriežu tirdziņš vakara tirdziņš Līgosim

22. jūnijā Tukumā Skrīnes Līgo tirgus; Salac­grīvā iknedēļas tirgus; Vecumniekos Zāļu tirgus; Jūrmalā – Kauguros Līgo bazārs; Rīgā – Centrāltirgū Līgo svētku gadatirgus, Kalnciema kvartāla zemnieku un amatnieku tirgus, Purvciemā Brāļu tirgus; Saldū Jāņu tirgus; Ventspilī Līgo svētku gadatirgus; Smiltenē Jāņu ielīgošanas tirdziņš; Valmierā pirmsjāņu tirdziņš; Talsos Jāņonkuļa tirdziņš; Alūksnē Līgo tirgus; Rēzeknē un Jelgavā Brāļu tirgus; Preiļos Zāļu dienas tirgus; Rēzeknē un Salaspilī Māras tirgus; Liepājā – Rožu laukumā vasaras saulgriežu tirdziņš un zemnieku tirdziņš; Priekulē Jāņu dienas tirgus; Inčukalnā – Aleksandra parkā amatnieku tirdziņš; Spuņciemā ielīgošanas pasākums Jāņuguns ar Līgo gadatirgu

23. jūnijā Rīgā Imantas tirgus, ielīgošana Maskačkā – Līksnas dārzā; Bauskā Māras tirgus; Subatē pilsētas ielīgošanas Zāļu tirgus; Dobelē Zāļu tirgus

Laika apstākļi nav iemesls sēdēt mājās, jo var aizbraukt uz kādu tirgu – acis papriecēt un kaut ko labu nopirkt. Tur iespējams iegādāties ne tikai kartupeļus, desas, sierus, zivis, bet arī cimdus un zeķes, medu un tējiņas, krelles un brošas. Daudzviet pilnā sparā tirgo stādus un sēklas.

Neparastu atradumu tirgus

22. un 23. jūnijā Rīgā, Čiekurkalnā, lietotu mantu tirgus

22. jūnijā Ādažos lietu tirgotava – krāmu tirgus

23. jūnijā Rīgā Āgenskalnā Krāminieks

Kas vienam neder, citam lieti noder – tā varētu teikt par lietoto mantu tirgiem. Tie, piemēram, ir dažādi sīkumi, ko var izmantot remontam. Kolekcionāri noteikti atradīs lietas, ar ko papildināt krājumu. Modē ir vintāžas stils, un lietoto mantu tirgos var atrast interesantus dizaina un sadzīves priekšmetus.

Skaists brauciens uz Pēterburgas dārziem

No 19. līdz 25. augustam

Zeltā vizošas pilis un strūklakas, grezni dārzi, muzeji un paceļamie tilti – tas ir Sanktpēterburgas šarms. Iepazīt pilsētu un tās apkārtni no zaļās puses aicina Latvijas Dārzu biedrība.

Dārzu mīļotāji dosies pieredzes apmaiņas braucienā uz piļu parkiem un privātdārziem. Paredzētas tikšanās ar šo dārzu kopējiem un saimniekiem.

Tālrunis informācijai: 29477564 vai 29120268

Meža augi veselībai

18. jūnijā Sutru pagasta Latiņos

Tēma Meža, ne koksnes resursi Latvijā kļūst aizvien populārāka un aktuālāka, jo mežs ir arī ekoloģiski tīru ārstniecības augu ieguves vieta. Augu zinātāja pirtniece Gita Usāne semināra dalībniekus iepazīstinās ar populārākajiem ārstniecības augiem, pastāstīs par to ievākšanu, sagatavošanu un glabāšanu, kā arī informēs par zaļajām garšām: sīrupiem, izvilkumiem, pulveriem un ziedēm. Būs iespēja darboties arī praktiski – iemācīties pagatavot pulverus. Kontaktinformācija:

Astrīda Rudzīte, tālr. 26410476; [email protected]

Kaļķošanas materiālu salīdzinājums

18. jūnijā Bebruciemā Taurupes pagastā

LLKC sadarbībā ar SIA Bebruciems, Latvijas Zemnieku federāciju un AREI aicina apmeklēt demonstrējuma lauka dienu par dažādu kaļķošanas materiālu salīdzinājumu kviešu sējumā. Lauka dienā būs iespēja uzzināt par SIA Bebruciems pieredzi augsnes kaļķošanā, augsnes kaļķošanas nepieciešamību un kaļķojamiem materiāliem. Papildu informācija un pieteikšanās: [email protected], tālr. 29115730.

Par dažādiem mēslošanas līdzekļiem

19. jūnijā Kalnavišķos Višķu pagastā

LLKC sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Latvijas Zemnieku federāciju un AREI aicina apmeklēt demonstrējuma lauka dienu par dažādu mēslošanas līdzekļu lietošanu laukaugu sējumos. Lauka dienā būs iespēja uzzināt par ierīkotajiem izmēģinājumiem graudaugos, aktuālajiem mēslošanas un augu aizsardzības pasākumiem graudaugos un rapsī, graudaugu šķirņu salīdzinājumu. Papildu informācija un pieteikšanās: [email protected], tālr. 26329462.

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Pensijā – tikai 70 gadu vecumā? Klīst tādas runas…
17 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Biešu salāti ar grauzdētām ķirbja sēklām
18 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Dārzeņus ēdam par maz. Vairākas receptes ēdienkartes dažādošanai
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
Uz aptieku ne tikai pēc zālēm: aptiekās paplašinās pakalpojumu klāstu
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
Baldonē atrod mucas ar aizdomīgu vielu. Teritorija norobežota
53 minūtes
Uldis Šmits
Pasaulē
Ievēlēta, bet…
8 stundas
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Priekšnieks aizmirsis solījumu? Versijas par JKP reakciju
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Septiņas dienas valdīs vasarīgi silti laika apstākļi: jaunākā prognoze
16 stundas