Praktiski
Manas tiesības

Noderīga informācija tiem, kuri vēlas atgriezties Latvijā0

Foto: Pixabay.com

Nodarbinātības valsts aģentūras tīmekļvietnē: www.nva.gov.lv ir izveidota sadaļa, kur apkopota noderīga informācija tiem Latvijas valstspiederīgajiem, kas dzīvo un strādā ārvalstīs, bet kaut kad plāno vai jau apsver konkrētas iespējas atgriezties Latvijā.

 

Latvijas valstspiederīgie, kuri dzīvo un strādā ārzemēs, vienmēr ir bijuši Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) uzmanības lokā.

“Mūsu mērķis – informēt tautiešus ārvalstīs, lai viņi būtu zinoši par situāciju nodarbinātības jomā,” skaidro NVA direktora vietniece Kristīne Stašāne.

“Pirms pieņem lēmumu atgriezties Latvijā, cilvēkiem jāzina, kas viņus sagaida: kāda situācija ir darba tirgū, kā viņi varēs realizēt savas profesionālās zināšanas un prasmes, kādas vakances un algas piedāvā darba devēji, kādi ir dzīves un sadzīves apstākļi.”

Nozīmīga loma ir arī citu valsts institūciju, pašvaldību, nevalstisko un diasporu organizāciju, uzņēmējdarbības sektora un sabiedrības kopumā atbalstam. Sadarbojoties ar citām valsts institūcijām, pašvaldībām, darba devējiem, vēstniecībām un latviešu kopienām Apvienotajā Karalistē, Īrijā, Zviedrijā un citās valstīs, tiek rīkoti dažādi informatīvi pasākumi. Svarīgi, lai šāda informācija visiem interesentiem būtu pieejama, tāpēc tika lemts to apkopot vienuviet, izveidojot NVA mājaslapā īpašu sadaļu.

Saistītie raksti

Jaunajā NVA tīmekļvietnes sadaļā Ja vēlies atgriezties Latvijā tiek piedāvātas ziņas par NVA un EURES (Eiropas nodarbinātības dienestu tīkls) atbalstu reemigrācijas jautājumos, konsultantu darba laikiem un kontaktiem, e-pakalpojumiem, reģistrētajām vakancēm, CV un vakanču portāla iespējām.

Te atrodami arī vairāki bukleti un informatīvie materiāli, to skaitā par valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem un pieejamo valsts atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai, ievietotas saites uz citu noderīgu Latvijas institūciju un organizāciju tīmekļvietnēm.

LA.lv
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Suns spēj sajust atsevišķas slimības saimniekam un ir lielisks dziednieks
1 diena
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Cigaretes skapī, cenas – sarakstā. Spēkā stājušies jauni grozījumi
1 diena
IL
Ilze Lavrinoviča
Praktiski
Biezpiena bumbiņas ar vaniļas mērci
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
OIK no rēķiniem pārcels uz budžetu: ko ministrija domā ar “piesārņotājs maksā”?
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
“New York Times” publicē rakstu par Latvijas finanšu sistēmas problēmām
40 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Jelgavā gaišā dienas laikā privātmājā uzbrūk un aplaupa sievieti
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Uzņēmēji neapzinās, cik liela nozīme klientu servisā ir IKT risinājumiem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
CSP: Šogad palielinājies laulību skaits, bet jaundzimušo skaits -samazinājies
1 stunda