Praktiski
Mājas mīluļi

Terjeru duets. Apskaužami enerģiski suņi0

Foto: Fotolia

Terjeru plašais klans izceļas ar apskaužamu enerģiju, optimismu un ietiepīgu raksturu. Arī skotieši – kernterjers un Vesthailendas baltais terjers. Abi seno mednieka amatu nolikuši pie malas un alkst būt par cilvēka kompanjonu un līdzgaitnieku.

Toto prototips

Tie, kas bērnībā ar aizrautību lasījuši “Smaragda pilsētas burvi”, atceras Toto – sunīti ar smailu lapsas purniņu. Tāds, lūk, ir kernterjers, kas jau XVI gadsimtā skraidīja pa klinšaino Skotijas piekrasti, meklēdams dažādās slēptuvēs nolīdušas lapsas un sīkus grauzējus. Piekritīsiet, ka jābūt ļoti izveicīgam un ar zibenīgu reakciju, lai noķertu lapsu kūmiņu!

Tā vairākus gadsimtus kernterjers dzīvojās pa Skotiju kā rezervātu, līdz šķirni oficiāli atzina, un tad pēc pāris gadiem šie suņi parādījās arī ASV. Diemžēl šis interesantais terjers joprojām ir maz pazīstams pasaulē. Arī pie mums Latvijā ir vien dažas audzētavas, kas nodarbojas ar tā popularizēšanu.

Cerams, ka ar laiku šis terjers iegūs lielāku ievērību, ko pārpārēm pelnījis ar savu amizanto izskatu, ekstraverto dabu, rotaļīgumu un saticīgumu.

Kernterjers ir patīkams kompanjons, apveltīts ar ģimenes cilvēkam slavējamām īpašībām: ar prieku piedalās bērnu rotaļās, no viņa plūst dzīvesprieks un staro enerģija, tas apveltīts ar specifisku humora izjūtu.

Lai arī neliels augumā, tomēr muskuļains un diezgan spēcīgs suns, kas vajadzības gadījumā aizstāv arī savējos. Kaut vai ar balsi. Vienīgi saimniekam nedaudz jāpiepūlas, lai spītnieku izdotos apmācīt elementārām komandām.

Baltais zemes suns


Tā Vesthailendas balto terjeru nodēvēja Anglijas karalis Džeimss I, kad XVII gadsimtā vairākus suņukus ieveda no Skotijas. Pēc tam to nosauca par balto skotu terjeru. Kad XX gadsimta sākumā šķirne ieguva pašreizējo nosaukumu, sākās tā popularitāte pasaulē – pretstatā maz pazīstamajam kernterjeram. Jo šis terjers uzreiz iekrīt acīs ar sniegbalto kažoku un apaļo deguna pogu.

Vests ir vienkāršs lauku zēns ar atklātu raksturu – visas domas redzamas acīs. Ne miņas no viltus!

Ir ļoti piemērots gan dzīvei telpās, gan ārā. Tikai baltais kažoks ļoti ātri nosmērējas, jo kustīgais suņuks vienmēr ir kustībā un gatavs arī tālākam skrējienam. Tad no dubļiem vai netīrā sniega cieš visa pavēdere, kas iekrāsojas pāris minūšu laikā. Ir ļoti labdabīgs kompanjons visai saimnieka ģimenei, satiek arī ar citiem mājdzīvniekiem.

LA.lv