Praktiski
Dārzs

Terases jaunā dzīve – dārza istaba. 5 soļi tās ierīkošanai0

Foto – Fotolia

Mūsu zemē siltais laiks nelutina bieži un ilgi. Tāpēc tad, kad klāt gada siltākā sezona, ir pilnīgi saprotams, ka pēc iespējas vairāk laika vēlamies pavadīt laukā, svaigā gaisā.

Līdz ar to tā āra telpa, kas nu kuram pieejama – balkons, terase, lapene, tiek padarīta maksimāli ērta dažādām sadzīves nodarbēm.

Tie, kuriem laimējies būt par plašu terašu īpašniekiem, pat atzīst, ka vasarā lielāko diennakts daļu ģimene pavada tieši uz terases. Patiesībā āra telpa kļūst par savdabīgu āra dzīvojamo un viesistabu. Bet, lai tas būtu iespējams, tā arī attiecīgi jāuzlabo.

1.Āra telpai jānodrošina jumts, kas pasargā no lietus un pārāk spēcīgas saules.
Tas var būt gan kā stacionāra konstrukcija, gan izbīdāms (kā terases markīze) vai uzvelkams tents.

2. Nepieciešams aizsegs no vēja. Šim nolūkam labi noder gan āra telpai pieguļošās ēkas sienas, gan lielāki koki vai stādījumi. Aizvēju var radīt arī kamīna mūrītis, dekoratīvs režģis vīteņaugiem vai sānu markīze.

3. Tā kā uz terases tiek pavadīta gandrīz visa diena, šeit noteikti jāierīko ērts elektrības pieslēgums. Tas noderēs ne tikai apgaismojumam, bet arī datora vai viedtālruņa uzlādei, mūzikas aparatūras pieslēgšanai, iespējams, arī kafijas aparāta izmantošanai un pat kinofilmu vērošanai.

4. Svarīga lieta neapšaubāmi ir maltītes svaigā gaisā. Ja terase novietota līdzās iekštelpu virtuvei, maltīšu ieturēšanu atvieglo tās tuvums. Ja, turpretim, uz virtuvi jāskrien cauri visai mājai, lietderīgi nelielu virtuves zonu ierīkot arī uz terases.

Lai pagatavotu ēdienu, katrs var izvēlēties sev ērtāko un pieejamāko variantu – elektrisko, gāzes vai ar oglēm kurināmu grilu vai āra kamīnu. Lielākai saimniekošanai dažs ierīko pat atsevišķu dārza krāsni un pavardu, uz kura var ne vien cept, bet arī vārīt zupu. Savukārt, nelielākā platībā var iztikt ar parastu elektrisko plītiņu. Lai ēst gatavošana un saimniekošana būtu komfortablāka, noteikti nepieciešams ūdens pieslēgums, un jāpadomā par tā aizvadīšanas iespējām.

5. Ilgākai laika pavadīšanai vajadzīgas arī ērtas mēbeles. Sezonas aktualitāte – dārza mēbeles, kas pēc izskata ne ar ko neatšķiras no iekštelpu mēbelēm, bet izgatavotas no tādiem materiāliem, kas izturīgi pret mitrumu un temperatūras svārstībām. Omulību palīdzēs radīt arī visdažādākie tekstilizstrādājumi – krēslu un dīvānu spilveni, galdauti, galda paliktņi, pledi vēsākam laikam un pludmales dvieļi saules un ūdens baudīšanai.

Noderīgi būs arī nelieli skapīši, kur uzglabāt uz terases lietojamos traukus un inventāru. Šim nolūkam var izmantot arī kastes/sēdekļus, kas aizņem mazāk vietas un ko var izmantot divējādi.

Kad ar šiem darbiem esam tikuši galā, varam baudīt paši un aicināt viesus uz savu āra viesistabu!

LA.lv