Adīšana un tamborēšana, Rokdarbi

Tamborētas krāsainu taurenīšu aplikācijas. Izdekorē apnikušu apģērbu vai somiņu!

Foto-Ināra Klauģe

Tamborēsim aplikācijas, izmantojot kokvilnas, zīda vai akrila smalku dziju vai tās atlikumus. Viena taurenīša notamborēšanai vajadzēs 2,60 m garu dzijas pavedienu un attiecīgā numura tamboradatu.

Uzmet slīdošo cilpu, nostiprina ar savienojuma stabiņu. Uzmet astoņas gaisa cilpiņas, atpakaļ trešajā cilpiņā taisa “piko” un tad caur cilpu tamborē divus stabiņus ar trīs apmetumiem, tālāk divus stabiņus ar diviem apmetumiem, vienu stabiņu ar vienu apmetumu, pusstabiņu un vienu stabiņu bez apmetuma. Pirmais lielais spārniņš gatavs!

Ejam tālāk – divas gaisa cilpiņas, viens stabiņš ar vienu apmetumu, divi stabiņi ar diviem apmetumiem, viens stabiņš ar vienu apmetumu, divas gaisa cilpiņas, viens stabiņš bez apmetuma – gatavs mazais spārniņš.

Turpinām – divas gaisa cilpiņas, viens stabiņš ar vienu apmetumu, divi stabiņi ar diviem apmetumiem, viens stabiņš ar vienu apmetumu, divas gaisa cilpiņas, viens stabiņš bez apmetuma. Gatavs otrais mazais spārniņš.

Turpinām tāpat caur cilpu – pusstabiņš, viens stabiņš ar vienu apmetumu, divi stabiņi ar diviem apmetumiem, divi stabiņi ar trīs apmetumiem, trīs gaisa cilpiņas, taisa “piko” pirmajā gaisa cilpiņā, piecas gaisa cilpiņas, savienojuma stabiņš caur lielo cilpu. Esam pabeiguši otro lielo spārniņu.

Savelk cilpu stingrāk un sasien abus pavedienus kopā ar dubultmezglu. Nogriež pavedienus, atstājot 1,5 cm garus – tās būs taurenīša ūsas.

No kreisās puses nopresē, lai ūsas būtu stingrākas, tās ieziež ar līmes zīmuli vai kādu citu līmi.
Taurenīšu viducī var ievērt pērlīti vai atstāt, kā ir.

Ar taurenīšiem var izrotāt jebkuru apģērbu, somiņas, matu stīpiņas – gan piešujot, gan pielīmējot.
Būs skaisti un interesanti!

Foto-Ināra Klauģe
Foto-Ināra Klauģe

Pievienot komentāru