Praktiski
Rokdarbi

Tamborēta somiņa pāris stundās0

Ceļojot pa Lietuvu, Nidā pamanīju no rupjas auklas tamborētas somiņas. Ļoti gribējās nopirkt, bet tādi tēriņi nebija paredzēti.

Jau prombraucot no kaimiņvalsts, Jonišķos iegāju kādā audumu un dziju veikaliņā. Atkal priekšā bija tamborēta soma! Jautāju pārdevējai, vai viņa pati to darinājusi. Jā, četras stundas darba, un gatavs! Ja galīgi nemākot tamborēt, jūtūbā esot pamācības, bet vispār elementāri – tamborē uz riņķi vien, uz riņķi vien.

Ļoti pievilcīgs šķita ātrums, kādā varu pati savām rokām tikt pie kārotās somiņas – ilgi kaut ko knibināt man noteikti pietrūktu pacietības. Tāpēc iegādājos visu nepieciešamo un pēc dažām dienām brīvākā brīdī ķēros pie darba. Tamborēt iemācījos jau skolā, jūtūba instrukcijas nebija vajadzīgas. Ar rupju auklu tas tiešām ir elementāri, un soma bija gatava aptuveni pēc divām stundām. Rezultāts redzams tik drīz, ka nav žēl arī kādu daļu noārdīt, ja nav izdevusies, kā cerēts.

Šī somiņa, protams, nav ideāla – izskatās pēc groziņa. Vajadzēja tamborēt plakanāku, arī lences nav pietiekami elegantas. Īsie stabiņi varbūt neveido pietiekami blīvu tamborējumu – ir taču diezgan būtiski, lai no somas ārā nebirst pildspalvas vai zīmuļi. Tāpēc visādam gadījumam atstāju atkāpšanās iespējas – nenogriezu beigu pavedienu. Kad atkal būs brīvs brīdis, šo demoversiju izārdīšu un tamborēšu no jauna.

LA.lv
Inita Šteinberga
Praktiski
Siltumnīcā pēkšņi sākuši vīst tomāti. Kas par iemeslu un kā glābt augus?
7 stundas
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Deserts ar rīvmaizi, saldējumu un medu
10 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Kā pagatavot garšaugu sāli. Recepte
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Pirmspensijas cilvēki stājas augstskolās. Kas ir pieprasītas programmas?
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Negaisā Polijas Tatros dzīvību zaudējuši četri cilvēki, bet 30 ievainoti
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Jūrmalas restorānā tikušies Šlesers un Rīgas domnieks Bergmanis 2
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Divi puikas vieni paši izdzīvo trīs dienas: paglābj veiksmīga sakritība
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Sinoptiķi pavēsta, kad gaidāms karstākais laiks: prognoze 7 dienām
6 stundas