Praktiski
Rokdarbi

Tamborēta rotiņa kājām0

Foto-Jeļena Miļkova

Kamēr vēl vasara un laiks tīkami silts, rotājumus varam nēsāt ne tikai ap kaklu un matos. Arī pēdas ir pelnījušas, lai tās izrotā. Jeļena Miļkova jau no bērnības aizrāvusies ar tamborēšanu. Viņa labprāt pastāstīja, kā notamborēt romantisku dekoru pēdām.

To var valkāt, gan basām kājām dodoties pastaigā gar jūru vai pļavu, gan arī pie atbilstošiem vasaras apaviem.

Šā dekora izgatavošanai Jeļena šoreiz izvēlējusies maigi rozā dziju. Dekoru veido četras tamborētas puķītes.

Materiāli
• metāla tamboradata – 
1 mm
,
• kokvilnas vai lina diegs
,
• adata.

Darba gaita.

Vispirms izgatavo pirmo puķi un cilpiņu, ar kuru rotājums turēsies uz kājas pirksta. Notamborē pīnīti no septiņām gaisa cilpiņām un ar savienojošo stabiņu savieno aplī. Pēc tam, tambor
adatu durot tieši apļa centrā, notamborē 15 īsos stabiņus. Nākamajā rindā – pa diviem vienā – tamborē 30 īsos stabiņus.

Ceturtajā rindā sāk veidot ziedlapiņas. Pirmo ziedlapiņu darina šādi: notamborē 1 gaisa cilpiņu, 1 īso stabiņu, 1 garo stabiņu ar apmetumu, 2 garos stabiņus ar apmetumu vienā, 1 garo stabiņu ar apmetumu, 1 gaisa cilpiņu, 1 savienojuma stabiņu. Pārējās piecas ziedlapiņas tamborē tāpat kā pirmo.

Kad ziedlapiņas izgatavotas, no 34 gaisa cilpiņām veido pīnīti un ar savienojošo stabiņu piestiprina puķei. Diegu nogriež, atstājot 10 – 15 cm garu galu, ko izvelk un savelk, lai veidojas mezgls. Pēc tam tamborē otro puķi. Kad visas tās ziedlapiņas ir notamborētas, no septiņām gaisa cilpiņām veido pīnīti. Ar diviem savienojošajiem stabiņiem to savieno ar pirmo puķi. Pirmo savienojošo stabiņu satamborē ar vienu no divām cilpiņām starp ziedlapiņām, tamboradatu durot no puķes kreisās malas. Otro savienojošo stabiņu savieno ar otro cilpu, tamboradatu durot no puķes virspuses.

Notamborē septiņus īsos stabiņus, lai pīnīte sniedzas līdz otrai puķei, un pēdējo cilpiņu ar savienojošo stabiņu satamborē ar cilpiņu starp ziedlapiņām. Nogriež diegu, atkal atstājot 10 – 15 cm garu galu, izvelk un savelk mezglu. Izgatavo vēl divas tādas pašas puķes un savieno ar otro puķi.

No gaisa cilpiņām veido aukliņas 45 cm garumā. Ņemot palīgā adatu, kreisajā pusē paslēpj diegu galus. Rotājums vienai pēdai ir gatavs. Nu jānotamborē dekors otrai.

Kad šis darbs paveikts, ja vēlas, pēdu rotājumus var padarīt vēl skaistākus, piešujot vai pielīmējot kādu dekoru, piemēram, mazus, mirguļojošus termo kristāliņus.

LA.lv