Praktiski
Rokdarbi

Tamborēsim: matu gumiju pārvērtības0

Foto: Ināra Klauģe

Mēdz gadīties, ka meiteņu matu rotas – gumijas ir nolietotas, kļuvušas neglītas vai vienkārši apnikušas. Varam tās atjaunot par glītām, krāsainām matu rotām, nedaudz izdomas un pacietības vajadzēs gan.

Vajadzēs krāsainus tambordiegus, vislabāk derēs tādi, kur 100 g = 400 m, piemērota izmēra tamboradata, lietotas matu gumijas vai jaunas.

Matu gumiju sāk aptamborēt ar stabiņiem bez apmetuma, pēc skaita tamborē tik stabiņus, lai to skaits dalītos ar trīs. Ar sešdesmit stabiņiem būs pietiekami, bet var arī būt vairāk.. Pirmā rinda ir notamborēta.

Otrā rinda: trīs gaisa cilpiņas pacēlumam, vēl viena gaisa cilpiņa, izlaiž vienu valdziņu, nākamajā valdziņā – viens stabiņš ar vienu apmetumu, viena gaisa cilpiņa, vienu valdziņu izlaiž un atkārto – viens stabiņš ar vienu apmetumu, viena gaisa cilpiņa, vienu valdziņu izlaiž, tā turpina visu rindu, beigās savienojuma stabiņš.

Trešā rinda: piecas gaisa cilpiņas, arkā – stabiņš bez apmetuma, piecas gaisa cilpiņas, arkā – stabiņš bez apmetuma, tā līdz rindas beigām, savienojuma stabiņš pēdējais.

Ceturtā rinda: trīs gaisa cilpiņas, turpat četri stabiņi ar vienu apmetumu, divas gaisa cilpiņas, arkā – stabiņš bez apmetuma, divas gaisa cilpiņas, arkā – pieci stabiņi ar vienu apmetumu; atkal divas gaisa cilpiņas, arkā – stabiņš bez apmetuma, divas gaisa cilpiņas, arkā – pieci stabiņi ar vienu apmetumu, turpina līdz rindas beigām, savienojuma stabiņš pēdējais.

Piektā rinda: šī rinda ir pēdējā, pievieno citas krāsas dziju, trīs gaisa cilpiņas, stabiņš bez apmetuma virs iepriekšējās rindas stabiņa, trīs gaisa cilpiņas, stabiņš bez apmetuma, trīs gaisa cilpiņas, stabiņš bez apmetuma, divas gaisa cilpiņas, stabiņš bez apmetuma / starp arkām /, divas gaisa cilpiņas, un šo atkārto no rindas sākuma līdz beigām, noslēdz ar savienojuma stabiņu. Diegu nogriež, to galus ievelk izstrādājumā.

Saistītie raksti

Atjaunoto matu gumiju izgludina no kreisās puses. Iesaku izmantot dziju tādā krāsā kā aptamborējamā matu gumija.
Priecāšos, ja kādam šī ideja noderēs!

LA.lv