Deserti un saldumi, Receptes

Sviesta rozes un krēmi – veiksmes knifi no kūku cepējām

Foto - Shutterstock

Kūku cepējām ir savi noslēpumi, kā panākt, lai sviesta rozes un krēmi būtu stingri, gaisīgi un garšīgi. Lai gan sastāvdaļu nav daudz, neievērojot pareizas proporcijas un darbu secību, kārotā krēma vietā var iznākt vien atsulojusies masa.

Rozes tortei

Skaistas un gaisīgas sviesta rozes prasa mazliet vairāk laika un stingri ievērot tehnoloģisko procesu, toties rezultāts vienmēr ir izcils.

Sviestam jābūt mīkstam – ne stipri pakusušam un ne tikko izņemtam no ledusskapja. Ideāli, ja tas istabas temperatūrā (+20…+22 °C) stāvējis trīs stundas.

Sviestu ieliek putojamajā traukā un, ieslēdzot maksimālo apgriezienu skaitu, puto vismaz 8–9 minūtes.

! Lai būtu labs rezultāts, sviestu vispirms vajag sakult bez cukura,.

Piena tauku un pūdercukura proporcijas: uz paciņu sviesta (200 g) ņem 240 g pūdercukura un 2 ēdamkarotes piena.

Sviesta masai izmanto tikai svaigi samaltu pūdercukuru, kas nav uzsūcis mitrumu un sakaltis kunkuļos. Nav ieteicams lietot parasto cukuru, jo masa nebūs gaisīga. Pūdercukuru vispirms izsijā, lai nebūtu kunkuļu, bet, putojot kopā ar sviestu, pats galvenais, lai masā būtu gana daudz gaisa.

Vēl kāds svarīgs nosacījums – putojot pūdercukuru ber klāt pa karotei. Nākamo karoti ber tikai tad, kad iepriekšējā pilnībā sajaukusies ar sviestu. Puto, ieslēdzot vidēji augstus apgriezienus. Kad iegūta stingra, bet gaisīga masa, pievieno nepieciešamo krāsvielu un mazliet piena. Labākai garšai var pielikt vaniļas ekstraktu. Kad pielej pienu, atkal ieslēdz maksimālo apgriezienu skaitu un puto aptuveni trīs minūtes. Masa gatava dekorēšanai.

! Ja pirms pēdējās putošanas pievieno pāris ēdamkarošu kakao pulvera, iegūst šokolādes rozes.

Siera un saldā krējuma masa

Mazie kēksiņi ar gardām krēma cepurītēm ir lieliska uzkoda ikvienā svētku galdā. Var uzcept visvienkāršākos kēksus pat bez pildījuma un žāvētiem augļiem, jo, ja tos rotā liela krēma cepure, apakšējā maizes kārta vairs nav tik būtiska. Ir vairāki varianti, kā pagatavot šos krēmus.

• Viens no tiem – ar mīksto Filadelfijas vai maskarpones krēmsieru.

• Otrs – putukrējums plus mīkstais krēmsiers.

Labu garšu iegūst, ja pievieno nedaudz rīvētas apelsīna miziņas un sulu vai arī vaniļas ekstraktu un rīvētu citrona miziņu.

Pievienot komentāru