Praktiski
Mājas

Sveces, ziedi, kristāli. Kā uzlabot mājas enerģētiku saskaņā ar fenšui0

Foto-Fotolia

Ikviens cilvēks vēlas, lai viņa mājās valdītu harmonija, izpratne un veiksme. Tomēr ne visi zina, ka to var sasniegt, ne tikai pārvietojot mēbeles un priekšmetus atbilstoši fenšui praksei.
Visgudrākie un visveiksmīgākie cilvēki jau sen ir iegādājušies savām mājām sešus vienkāršus, bet ļoti iedarbīgus priekšmetus: spoguļus, zvaniņus, sveces, ziedus, akvārijus, kristālus. Tik vienkāršs priekšmetu kopums ievērojami atvieglos jūsu dzīvi un piesaistīs jums visu to pozitīvāko un labvēlīgāko.

Ziedi
Ziedi ir viens no fenšui simboliem. Šīs mācības piekritēji uzskata, ka ziediem ir liela nozīme. Piemēram, saskaņā ar šo zinātni katram cilvēkam dzīves laikā ir jāapgūst septiņas mākslas, no kurām viena ir puķkopība.
Ziediem jābūt katrā mājā, taču ar tiem ir jārīkojas uzmanīgi un akurāti, ievērojot dažus vienkāršus noteikumus, kuri iepriekš ir jāizpēta.
Piemēram, katram ziedam tāpat kā katram cilvēkam ir savs enerģijas lauks. Ja ziedu un saimnieka lauki sakrīt, māju piepildīs pozitīva enerģija, bet viss sliktais ies prom. Taču, ja šādas sakritības nav, cilvēks var saslimt bez redzama iemesla, var iestāties bezspēks. Izvēloties ziedu, pieskarieties tam, aizveriet acis un vairāku minūšu laikā mēģiniet ieklausīties sevī un saprast savas sajūtas.
Saskaņā ar fenšui mācību grieztiem ziediem arī ir pozitīva nozīme, tos uzskata par pozitīvas enerģijas pavadoņiem. Tomēr arī šeit ir nianse – kad šādi ziedi sāk vīst, tie nekavējoties jāizmet ārā.

Sveces
Svece vai, drīzāk, tās uguns ir cilvēka pavadonis šajā pasaulē, kas ne tikai norāda pareizo virzienu, bet arī cīnās pret negatīvu enerģiju, to dedzinot. Tā nav nejaušība, ka sveci iededzina slima cilvēka istabā. Un cik patīkami gulēt vannā ar sveču gaismu – uzreiz var sajust, ka pazūd stress un visas negatīvās emocijas, atbrīvojot vietu mieram un pilnīgai relaksācijai.
Piedzīvojot virkni nepatīkamu notikumu, cilvēkiem pieņemts telpu apdūmot ar sveci, pirms tam apslacinot telpas stūrus un slieksni ar svētūdeni.
Cilvēkiem, kuri izvēlas sekot Austrumu tradīcijām, bieži vien patīk aromātiskās lampas ar ēteriskajām eļļām. Tās ne tikai nomierina un padzen “ļaunos garus”, bet arī piepilda telpu ar patīkamām un fantastiskām smaržām, kuru variāciju ir ļoti daudz.
Sveču smaržas ir jāizvēlas ļoti piesardzīgi – tās var sadalīt vairākās grupās un apakšgrupās. Dažas no tām ir piemērotas relaksācijai, citas, gluži pretēji, paātrina dzīves tempu. Daži aromāti ir universāli un der gandrīz visiem, bet citi ir diezgan specifiski un kādu var sajūsmināt, bet citam – izraisīt galvassāpes.

Kristāli
Kristāli nav pārāk bieži sastopami dzīvoklī. Taču šis priekšmets īstenībā ir viens no svarīgākajiem. Kristāls ir ceļvedis starp divām pasaulēm, tas tiek izmantots garīgos un maģiskos seansos.
Ikdienā kristālu mēdz izvietot netālu no darba virsmas, jo tiek uzskatīts, ka tas dod spēku un palīdz sakārtot domas.

Akvārijs
Fenšui māksla nozīmē – “vējš un ūdens”, tāpēc akvārijam kā ūdens simbolam jāatrod vieta katrā sevi cienoša saimnieka mājā.
Akvārijs ne tikai palīdz radīt mājās labvēlīgu atmosfēru, bet arī vienkārši izskatās skaisti. Turklāt tagad veikalos ir plaša akvāriju izvēle jebkurai gaumei un jebkuram makam.
Šim bagātības un labklājības simbolam nav obligāti jābūt mājās “pa īstam”. Slinkāki un aizņemtāki cilvēki var pielikt pie sienas gleznu ar akvārija attēlu vai pat vienkārši izvēlēties akvārija attēlu uz datora ekrāna.

Zvaniņš
Zvaniņš ir vēja iemiesojums. Tas ir svētās enerģijas Ci (Debess liktenis) pavadonis, kas ir viens no vissvarīgākajiem fenšui praksē. Zvaniņš atgaiņā ļaunos garus un paziņo mājas saimniekiem par viesu ierašanos.
Jāņem vērā: ja jūs gribat zvaniņu mājās, jums jāievēro specifiski noteikumi, kuri nosaka ne tikai zvaniņa izvietošanas vietu, bet arī noteiktu datumu, kad jums būtu pareizi to piekarināt.

Spoguļi
Spogulis ir obligāts atribūts telpai, kurā dzīvo fenšui sekotājs vai vienkārši cilvēks, kurš vēlas pievilināt mājās veiksmi, veselību un bagātību. Taisnība, ir jāmāk pareizi novietot spoguli. Piemēram, nedrīkst piekarināt spoguļus vienu pret otru, kā arī izvietot pret logu.

Neskatoties uz to, ka iegādāties minētās lietas ir diezgan vienkārši, ir jāmāk pareizi tās izvietot saskaņā ar zināmiem noteikumiem. Jums ir nepieciešama tikai pacietība un nianšu izpēte – un jūsu mājā valdīs Visuma pozitīvā enerģija.

LA.lv