Praktiski
Mājas

Sūtām nojumi ziemas guļā. 4 padomi, kā ieziemot tenta audumu0

Foto-Shutterstock

Vēl tikai nedaudz pabaudīt atvasaru un siltās rudens pēcpusdienas, un tad jau dārza nojumi laiks sagatavot uzglabāšanai līdz nākamajai sezonai. Kā to pareizi izdarīt, lai pavasarī nav vilšanās, ka tenta audums salūzis vai sapelējis?

Saliekamās dārza nojumes visbiežāk izgatavotas no tenta auduma, bet to kvalitāte un biezums atšķiras. Tāpēc arī ekspluatācijas laiks dažādiem izstrādājumiem var būt citādāks. Tomēr izturība atkarīga gan no pareizas lietošanas, gan no pareizas uzglabāšanas nesezonas laikā.

Ja nojumi paredzēts glabāt salocītā vai saliktā veidā, jāņem vērā vairāki likumi.

Pirmkārt, pirms tenta auduma salocīšanas to vēlams nomazgāt ar vieglu ziepjūdeni, noskalot un kārtīgi izžāvēt. Tā, lai uz auduma vai īpaši tā ielocēs nepaliktu ne vismazākais mitrums. Ja mitrums būs palicis, tad, visticamāk, pavasarī audums būs sapelējis.

Otrkārt, svarīgi, kur un kā nojumi uzglabā. Ja audums ir stiprināts pie plastmasas vai metāla konstrukcijām, ko nav iespējams noņemt, tas rūpīgi jāsaloka vai jāsaritina ap tām tā, lai konstrukcijas neiespiestos audumā.

Treškārt, salocīto konstrukciju nedrīkst uzglabāt zem spiediena, t.i., uz tās nedrīkst likt neko virsū. Ideālais variants – uzglabāt pakārtā veidā.

Ceturtkārt, nojumi nedrīkst uzglabāt temperatūrā, kas zemāka par nulli, mitrās telpās vai, gluži otrādi, ļoti siltās telpās (piemēram, pirts  vai krāsns tuvumā) vai tiešos saules staros, jo audums ne tikai baidās no mitruma, bet arī no ļoti sausa gaisa un izžūšanas. Tad tas var saplaisāt un salūzt.

LA.lv