Praktiski
Rokdarbi

Šūta matu lente no audumu atgriezumiem 0

Foto – Inuta Šaroka

Matu lentes ir skaists aksesuārs gan mazām, gan lielām meitenēm. Tās ir ātri un vienkārši sašujamas, tāpēc katram tērpam var radīt pieskaņotu matu lenti.

1. Ikdienā lieliski noderēs vienkāršas, abpusēji valkājamas lentes no diviem audumiem, savukārt svētku reizēm var šūt greznāku, izmantojot saskaņotu audumu, mežģīņu, lentīšu gabaliņus, pērlītes, rozītes.

2. Izgatavo nepieciešamā garuma un platuma piegrieztni. Šī matu lente šūta 50 cm galvas apkārtmēram, tāpēc piegrieztne veidota 20 cm gara (puse no piegriežamās detaļas), 8 cm plata, izmantojot 12 cm gumiju pakauša daļā.

3. Piegriež divas matu lentes detaļas no kokvilnas audumiem. Gumijai šuj auduma tuneli, tāpēc tam nepieciešama taisnstūra detaļa, kas ir divreiz garāka par gumiju, lai gumija pastieptos un audums to neierobežotu.

4. Šai matu lentei no košu audumu un mežģīņu gabaliņiem uzšuj dekoratīvas svītras, kas pārklāj cita citu.

Saistītie raksti

5. No taisnstūra detaļas uzšuj tuneli un iever tajā gumiju. Galus nošuj. Matu lentes abas detaļas liek ar labajām pusēm kopā, vienā galā ar adatu piesprauž tunelī iešūto gumiju. Nošuj visapkārt, vaļā atstājot šauro galu, kurā netika ievietota gumija. Izvērš uz labo pusi.

6. Izgludina, tad iešuj gumijas otru galu. Var papildus uzšūt lentīti, ziedus vai pērlītes.

Galerijas nosaukums
LA.lv