Mājas mīluļi, Suņi

Suns vienatnē visu dienu rej un plēš mantas. Kā iemācīt kārtību?

Foto - Shutterstock

Paņēmu mājās gadu vecu suni. Mēs it kā labi saprotamies, bet radusies problēma – kaimiņi sūdzas, ka manas prombūtnes laikā suns visu laiku rej. Turklāt viņš mājā sastrādā nedarbus, piemēram, saplēš spilvenu. Vai suņa uzvedība ir koriģējama? LELDE P. Rīgā

Atšķirtības sindroms (separation anxiety – angļu val.) izpaužas kā suņa stresa reakcija saimnieka prombūtnes laikā. Darbība parasti notiek īsā laika periodā īsi pēc (20–45 min) saimnieka aiziešanas, un tā var izpausties kā riešana, gaudošana, smilkstēšana, logu un durvju skrāpēšana vai graušana, arī citu priekšmetu bojāšana un graušana, urinēšana un defecēšana, atteikšanās no ēdiena un dzēriena, drebēšana, siekalošanās, elsošana, uzbudināta skraidīšana pa teritoriju.

Atšķirtības sindroma cēloņi var parādīties, kad suns pirmo reizi tiek atstāts viens, pēc sunim psiholoģiski traumējoša notikuma, piemēram, pēc saimnieka ilg­stošas prombūtnes, pēc izmaiņām ģimenes sastāvā, paradumos, dzīves vietā. Šis sindroms vairāk raksturīgs nervoziem, jūtīgiem suņiem ar augstu aktivitātes līmeni.

Lai izvairītos no atšķirtības sindroma, nekad nesodiet suni par prombūtnes laikā pastrādātām blēņām, gādājiet, lai sunim būtu aktīva, interesanta suņa dzīve. Nodrošiniet dzīvniekam regulāras fiziskās kustības, tādus padomus sniedz “The Humane Society of the United States”.

Konsultējis Čiekurkalna veterinārās ambulances veterinārārsts Artis Krūmiņš

Pievienot komentāru