Praktiski
Mājas mīluļi

Suns pilsētnieks – kā izvēlēties īsto šķirni dzīvei dzīvoklī0

Foto: Fotolia

Suns kopā ar ģimeni būs daudzus dzīves gadus. No dzīvnieka nevarēs atteikties, ja nesaskanēs raksturi vai nepatiks, ka no mīlīga kucēna izaudzis temperamentīgs suns. Izvēlēties pareizo suņa šķirni ir tikpat svarīgi, kā cilvēkam apprecēt īsto sievieti/vīrieti. Tāpat jums vienreiz var palaimēties, ja pieklīst pareizais suns, otrreiz – pat aklai vistai grauds ne vienmēr gadās. Nekad nepērciet kucēnu, piemēram, no tantiņām tirgū, no bezatbildīgiem suņu vairotājiem.

Labāk pēc suņa doties uz patversmi. Taču arī tur dzīvnieka izvēlei jāpieiet kritiski un racionāli. Nevajadzētu ņemt pirmo tikai tāpēc, ka tam smukas acis vai draudzīgi luncina asti. Uz patversmi pie izraudzītā dzīvnieka būtu jāiet vairākas reizes, jāved suns pastaigās, jāiepazīst, jāuzklausa patversmes darbinieku stāstītais. Savukārt, ja tiek nolemts iegādāties šķirnes suni, vispirms vajadzētu pēc iespējas vairāk uzzināt par izvēlēto šķirni. Ļoti daudz materiālu var atrast internetā, labu priekšstatu var gūt, apmeklējot suņu izstādes. Galvenais, lai izvēlētais suns atbilstu saimnieka temperamentam un dienas ritmam.

Klusam un mierīgam cilvēkam nederēs suns, kam nepieciešamas garas pastaigas, savukārt sportiskam cilvēkam, kurš daudz laika pavada dabā, lieliski saskanēs ar labradoru, vipetu, vācu aitu suni utt. Jāņem vērā, kādos apstākļos suns dzīvos, vai mājā ir mazi bērni, cik daudz laika prasīs dzīvnieka kopšana un vai pietiks naudas uzturēšanai un veterināro pakalpojumu nodrošināšanai. Cilvēkiem, kas nopietni izturas pret četrkājainā drauga izvēli, iesaku konsultēties suņu klubā un pie nopietniem suņu audzētājiem.

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Pensijā – tikai 70 gadu vecumā? Klīst tādas runas…
17 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Biešu salāti ar grauzdētām ķirbja sēklām
18 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Dārzeņus ēdam par maz. Vairākas receptes ēdienkartes dažādošanai
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
Uz aptieku ne tikai pēc zālēm: aptiekās paplašinās pakalpojumu klāstu
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
Baldonē atrod mucas ar aizdomīgu vielu. Teritorija norobežota
54 minūtes
Uldis Šmits
Pasaulē
Ievēlēta, bet…
8 stundas
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Priekšnieks aizmirsis solījumu? Versijas par JKP reakciju
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Septiņas dienas valdīs vasarīgi silti laika apstākļi: jaunākā prognoze
16 stundas