Praktiski
Mājas mīluļi

Suns pēkšņi maina savu uzvedību un ir apātisks? Noteikti jāapmeklē veterinārārsts0

Foto-Shutterstock

Mūsu suns ir saguris. Vēl nav tik vecs – seši gadi, bet slinki dodas pastaigā, vairs tik daudz nespēlējas. Kad gribu paglaudīt, sabožas, it kā kaut kas sāpētu. BAIBA JELGAVĀ

Slimam dzīvniekam sāpes var būt tikpat stipras kā cilvēkam. Tādos gadījumos dzīvnieki vairāk guļ, negrib spēlēties, kļūst nīgri. Daudziem veciem dzīvniekiem ir smagas zobu problēmas, kas rada nepārtrauktas sāpes. Veterinārārsti zina – kad vecam dzīvniekam izrauj slimos zobus, izārstē smaganu iekaisumu, ģimenes mīlulis atkal sāk uzvesties kā jaunībā.

– Tas pats attiecas uz veciem dzīvniekiem ar artrītu, artrozi – locītavu un kaulu slimībām. Par jebkurām pārmaiņām dzīvnieka uzvedībā jākonsultējas ar veterinārārstu, kas, veicot izmeklējumus, atradīs sāpju iemeslu, – iesaka Olaines veterinārā centra “all4pets” veterinārārste Santa Zirnīte.

Veterinārārstu rīcībā ir samērā plašs medikamentu klāsts cīņai ar sāpēm. Galvenie ir nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi (piemēram, jaunākās paaudzes pretsāpju medikaments firokoksibs, ko var lietot ilgstoši, kā arī meloksikams, karprofēns, fluniksīns, ketoprofēns), opioīdi (retāk lietoti, jo ietilpst narkotisko līdzekļu grupā), steroīdie pretiekaisuma līdzekļi, dažādu augu aktīvās vielas un dabas līdzekļi, kas ietilpst papildbarību grupā.

Hronisku locītavu sāpju gadījumā parasti iesaka arī papildbarību, kura palīdz atjaunoties bojātajiem audiem un kuras sastāvā ir glikozamīns, hondroitīns un citas locītavu darbībai nepieciešamas vielas.

Nedrīkst eksperimentēt ar cilvēkiem domātajām zālēm. Piemēram, aspirīns suņiem jālieto tikai veterinārārsta ieteiktajās devās. Kaķiem un suņiem nekad nedrīkst dot acetaminofēnu (Tylenol), ko cilvēkiem bieži iesaka temperatūras un sāpju mazināšanai.

Rūpīgi jāievēro veterinārārsta noteiktās devas un zāļu lietošanas ilgums. Pretsāpju zāles dzīvniekiem var izraisīt blaknes – vemšanu, caureju, slāpes, urinēšanu, pārmaiņas ādā. Ja rodas aizdomas par nevēlamu reakciju, par to jāziņo veterinārārstam.

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
No mantojuma var arī atteikties? 2
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Sagatavo auto ziemai – viss, kas jāzina par riepu maiņu
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Ieziemot telpaugus, gādāt par apgaismojumu un citi darbi, kas oktobrī vēl jāpaspēj
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits 1
6 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojas par ugunspārtraukšanu Sīrijā
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
7 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
10 stundas