Praktiski
Mājas mīluļi

Suns nokārtojas ar lielām sāpēm: palīdzēs vazelīneļļa0

Foto-Fotolia

Manam sunim bieži ir ciets vēders. Dažreiz nokārtojoties, tas pat kauc aiz sāpēm. Kāpēc tā notiek, un ko darīt? ILZE KULDĪGĀ

Svarīgi zināt, ar ko dzīvnieks tiek barots, vai barība nav par sausu, vai tajā ir pietiekami daudz šķiedrvielu utt. – Atkal un atkal atgādinu, ka kauli nav domāti suņa gremošanas traktam un, pārlieku lielā daudzumā lietoti, tie izraisa dzīvībai bīstamus aizcietējumus, – situāciju komentē Čiekurkalna veterinārās ambulances veterinārārsts Artis Krūmiņš. – Svarīgi, vai suns brīvi tiek pie ūdens, jo tas ir nozīmīgs faktors, lai fekālijas būtu ar sugai raksturīgu konsistenci. Varbūt suns ir pārlieku aptaukojies, arī tas ietekmē zarnu darbību.

Ja suns nevar nokārtoties, pirmais un vieglākais veids, kā palīdzēt, – iedot dzīvniekam vazelīneļļu. Mazam sunim tās ir 1–2 ēdamkarotes, lielam vācu aitu sunim smaga aizcietējuma gadījumā – pat puse pudelītes. Noteikti nederēs cepamā eļļa, jo tā zarnās uzsūcas un gaidītais efekts netiks panākts. Ja sunim ir nosliece uz aizcietējumiem, vazelīneļļu reizi pa reizei var pievienot barībai. Ja tā nepalīdz, jādodas pie veterinārārsta, jo ilgstošs aizcietējums ir bīstams.

Aptiekās pieejami uz augu bāzes ražoti preparāti, kas mīkstina vēdera izeju, taču bez veterinārārsta ziņas nekādus cilvēkiem paredzētus preparātus sunim nedrīkst dot.

LA.lv