Praktiski
Dārzs

Suņmēle aizbiedē grauzējus. Kur var iegādāties šī auga sēklas?0

Foto – Shutterstock

Kur var iegādāties ārstniecības suņmēles sēklas? VELTA NERETAS NOVADĀ

Ārstniecības suņmēle (Cynoglossum officinalis) ir divgadīgs, 40–50 cm garš ārstniecības augs ar dekoratīviem violeti sarkanbrūniem ziediem. Sēklas nogatavojas augustā. Augi ir indīgi, izplata specifisku smaržu, tāpēc tos var ievietot grauzēju (žurku, peļu) alās, lai tos aizbiedētu.

Suņmēles ir pieticīgas, var augt neauglīgās, smilšainās vietās un daļējā noēnojumā. Tomēr labāk tām patīk saulaina vieta, trūdvielām bagāta, kaļķaina augsne. Dobē jāsēj rudenī pirms augsnes sasalšanas. Sadīgst nākamā gada pavasarī. Augus izstāda 20 x 20 cm attālumā. Novācot lakstus, parasti daļa sēklu izbirst, un sējums atjaunojas pats. Ārstniecības suņmēles sēklas pašlaik nopērkamas internetveikalā www.darzinam.lv.

Sēklas var arī ievākt savvaļā un augu ieaudzēt dārzā. LU Bioloģijas institūta Botānikas laboratorijas vadītāja Ieva Rūrāne informē, ka ārstniecības suņmēlei raksturīgie biotopi ir nezālienes, mēslaines, ceļmalas, dzelzceļa uzbēruma nogāzes, ganības, krūmāji, grants bedres, atmatas, sausas pļavas un ielu malas. Šīs vietas ir mainīgas, tāpēc suga tajās ne vienmēr sastopama. Ārstniecības suņmēle ir konstatēta, piemēram, dzelzceļu tuvumā Rīgā, Liepājā, Daugavpilī.

LA.lv