Praktiski
Dārzs

Steidzamie rudens darbi dārzā un pagalmā 15. – 22. oktobrī. Pēc Mēness kalendāra0

Foto: Creative family/Shutterstock

15.–16.oktobris. Augļu dienas

Novāc vēlo šķirņu ābolus un bumbierus, galviņkāpostus, dzērvenes, rudens avenes. Skābē kāpostus, spiež sulas, gatavo ievārījumus. Stāda augļukokus un ogulājus. Izvāc no dārza bojātos augļus, nolauztos zarus un balstus. Vasaras aveņu stādījumos izvāc noražojušos dzinumus.

17.oktobris. Dārza darbiem nelabvēlīga diena

Lielus stādīšanas darbus šajā dienānevajadzētu plānot, bet, ja tomēr dara, tad labāk pēcpusdienā. Stāda košumkrūmus, sipolpuķes nākamajam pavasarim un vasarai, ziemcietes no konteineriem.

18.–19.oktobris. Sakņu dienas

Novāc vēlos sakņaugus, topinambūrus, melnsaknes, rutkus un mārrutkus. Norok dāliju gumus un gladiolu sīpolus. Apstrādā un mēslo zemi. Stāda ziemas ķiplokus un sīpolus. Stāda kokus un krūmus. No augu atliekām veido komposta kaudzes.

20.–21.oktobris. Ziedu dienas

Turpina novākt dāliju gumus, gladiolu un galtoniju sīpolus. Apgriež ziemcietes un sakārto dobes ziemošanai. Vāc materiālus floristikas darbiem.

22.oktobris. Lapu diena

Laista telpaugus, ja iespējams, arī dekoratīvos skujeņus un rododendrus. Novāc no zālieniem lapas. Siltumnīcās sēj zaļmēslojuma augus. Norok un liek glabāšanā puravus. Stāda kokus un krūmus.

LA.lv