Praktiski
Dārzs

Starp rozēm var stādīt pavasara ziedaugus. Kā to darīt, lai netraumētu rožu saknes?0

Foto: Sandra Ruska

Vai starp rozēm var stādīt tulpju saliņas? LĀSMA IECAVĀ

Rožkopis Jānis Uzulnieks teic, ka starp rožu grupām apdobē var stādīt ne tikai tulpes (vislabāk agrās Kaufmaņa, Greiga, Fostera grupas tulpes), bet arī hiacintes vai krokusus – kamēr rozēm pavasarī tikai sāks plaukt lapas, sīpolpuķes jau priecēs ar savu krāsainību. Pēc sīpolaugu noziedēšanas rozes varēs netraucēti zaļot, pirmie ziedi tām parādīsies jūnija beigās, jūlija sākumā.

Lai netraumētu rožu saknes, sīpolpuķes ieteicams stādīt speciālos plastmasas traukos, kurus pēc ziedēšanas var viegli izcelt (un pārvietot uz nomaļāku vietu dārzā). Šie trauki ir viegli, izturīgi, ar vairākiem ūdens noteces caurumiem. Sīpolpuķu stādīšanai neder groziņi, kuru dziļums ir tikai 7–8 cm. Parasti tulpes stāda 20 cm dziļi (no sīpola pamatnes līdz augsnes virskārtai), hiacintes 15–20 cm, krokusus un citas sīkās sīpolpuķītes 10–13 cm dziļi. Pirms sīpolpuķu stādīšanas sagatavo augsni, attīra no nezāļu saknēm. Tad izrok dobē bedrīti, traukā nedaudz iepilda trūdvielām bagātu augsni, izvieto sīpolus, liekot tos cieši citu pie cita, un apber ar augsni. Sīpolpuķu trauku dobē ierok tā, lai augšējā mala būtu līdz ar zemes virsu. Kad augsne sāk sasalt, sīpolaugus mulčē ar pakaišu kūdru, lai pasargātu no sala. Ieziemojot rozes, jāraugās, lai skujkoku zari nepārsegtu sīpolaugus.

Rožu grupas ļoti skaisti izskatās arī uz zaļu skujkoku fona. Šajā gadījumā rozes stāda vismaz 3 m no lieliem kokiem. Zemās pundurformas labi sadzīvo ar rozēm arī ciešākos stādījumos.

LA.lv
LA
LA.LV
Praktiski
Pieci būtiski soļi sava pirmā īpašuma iegādē
1 diena
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Bietes zupām un salātiem. Garšīgas receptes ziemas krājumiem
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Zemesvēžu nāves gulta: kā izlikt lamatas dārza kaitēklim? 1
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Pipara burgeri labdarībai. Roju Puķi piesaka “Latvijas lepnumam” 2
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Dienas Biznesam” par slēptu politisko reklāmu draud 100 000 eiro sods
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kāda filma stundā matemātikas skolotājam Rīgā maksā darbu 1
1 stunda
LE
LETA
Sports
Bukša uzaicināta piedalīties pasaules čempionātā vieglatlētikā
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Uz Arktiku pētīt klimatu dodas “vēsturē lielākā polārā ekspedīcija”
51 minūtes