Praktiski
Dārzs

Starp rozēm var stādīt pavasara ziedaugus. Kā to darīt, lai netraumētu rožu saknes?0

Foto: Sandra Ruska

Vai starp rozēm var stādīt tulpju saliņas? LĀSMA IECAVĀ

Rožkopis Jānis Uzulnieks teic, ka starp rožu grupām apdobē var stādīt ne tikai tulpes (vislabāk agrās Kaufmaņa, Greiga, Fostera grupas tulpes), bet arī hiacintes vai krokusus – kamēr rozēm pavasarī tikai sāks plaukt lapas, sīpolpuķes jau priecēs ar savu krāsainību. Pēc sīpolaugu noziedēšanas rozes varēs netraucēti zaļot, pirmie ziedi tām parādīsies jūnija beigās, jūlija sākumā.

Lai netraumētu rožu saknes, sīpolpuķes ieteicams stādīt speciālos plastmasas traukos, kurus pēc ziedēšanas var viegli izcelt (un pārvietot uz nomaļāku vietu dārzā). Šie trauki ir viegli, izturīgi, ar vairākiem ūdens noteces caurumiem. Sīpolpuķu stādīšanai neder groziņi, kuru dziļums ir tikai 7–8 cm. Parasti tulpes stāda 20 cm dziļi (no sīpola pamatnes līdz augsnes virskārtai), hiacintes 15–20 cm, krokusus un citas sīkās sīpolpuķītes 10–13 cm dziļi. Pirms sīpolpuķu stādīšanas sagatavo augsni, attīra no nezāļu saknēm. Tad izrok dobē bedrīti, traukā nedaudz iepilda trūdvielām bagātu augsni, izvieto sīpolus, liekot tos cieši citu pie cita, un apber ar augsni. Sīpolpuķu trauku dobē ierok tā, lai augšējā mala būtu līdz ar zemes virsu. Kad augsne sāk sasalt, sīpolaugus mulčē ar pakaišu kūdru, lai pasargātu no sala. Ieziemojot rozes, jāraugās, lai skujkoku zari nepārsegtu sīpolaugus.

Rožu grupas ļoti skaisti izskatās arī uz zaļu skujkoku fona. Šajā gadījumā rozes stāda vismaz 3 m no lieliem kokiem. Zemās pundurformas labi sadzīvo ar rozēm arī ciešākos stādījumos.

LA.lv