Praktiski
Dārzs

Stāda zemenes. Kas darāms dārzā 24. – 31.jūlijā0

Foto-Valdis Semjonovs

24.jūlijs. Lapu diena

Sēj zālienu, ja plānots labiekārtot jaunu teritoriju. Zemesgabalos, kur raža novākta, sēj zaļmēslojuma augus. Sēj dobēs dilles, pakčoi, mizunu un rukolu rudens ražai. Dala un pārstāda maurlokus, platlapu un citus ziemas sīpolus, kā arī rabarberu cerus. Laista visur, kur nepieciešams.

25.jūlijs. Sēšanai, stādīšanai, ražas vākšanai un pārstrādei nelabvēlīga diena 

Vēlams izvairīties no augu kopšanas darbiem, kas tos var savainot. Ravē, pļauj nezāles. Apstrādā zemi nezāļainos laukos.

26.jūlijs. Augļu diena 

Novāc ogas, tomātus un gurķus. Ievāc ārstniecības augus. Konservē, gatavo ievārījumus, spiež sulas, kaltē augļus. Ja zeme un stādi sagatavoti, stāda zemenes. Apgriež vīnogas. Veido un apkopj gurķus un tomātus siltumnīcās.

27.–30.jūlijs. Sakņu dienas 

Stāda zemenes un konteineros augošus kokus un krūmus. Pavairo augus ar spraudeņiem. Sēj zālienu un zaļmēslojuma augus. Pārstāda telpaugus, ja tas nepieciešams. Sēj rudens šķirņu redīsus. Sakārto komposta kaudzes. Apkaro kaitēkļus.

31.jūlijs. Ziedu diena 

Vāc ārstniecības augus un lasa ogas. Sakārto puķu dobes, apgriež sēkl­aizmetņus un vecās ziedkopas. Ievāc augu sēklas, ja plānots to darīt. Dala un pārstāda īrisus. Pārstāda citā dobē vēlu ziedošās narcises.

LA.lv