Praktiski
Dārzs

Stāda sīpolpuķes, vasaras avenēm izvāc noražojušos dzinumus. Kas darāms dārzā 8. – 15. oktobrī0

Foto: Sarycheva Olesia/Shutterstock

8. un 10.oktobris. Sakņu dienas

Apstrādā un mēslo augsni. Stāda kokus un krūmus. Sēj zaļmēslojumam rudzus gan atklātā laukā dobēs, gan siltumnīcās. Augu atliekas sakārto komposta kaudzēs. Mēslo puķu dobes un ogulājus ar gatavo kompostu. Novāc sakņaugus. Stāda ziemas ķiplokus.

9.oktobris. Dārza darbiem nelabvēlīga diena

Ar sēšanu un stādīšanu šajā dienā nevajadzētu aizrauties, bet augsnes apstrāde, mēslošana un komposta kaudžu veidošana var turpināties. Ieteicams pievērsties sakopšanas darbiem. Diena nevajadzīgu koku un krūmu novākšanai, siltumnīcu sakopšanai un noliktavu sakārtošanai.

11.oktobris. Ziedu diena

Apgriež ziemcietes. Pārstāda un stāda krāšņumaugus, pavasarī un vasarā ziedošās ziemcietes, kā arī sīpolpuķes. Nes telpās pārziemināšanai paredzētās fuksijas un pelargonijas. Norok gladiolu un galtoniju sīpolus. Novāc ogas un augļus. Ievāc materiālus floristikas darbiem.

12.–14.oktobris. Lapu dienas

Laista augus, neaizmirstot arī rododendrus un dekoratīvos skujeņus. Novāc lapas no zālieniem. Stāda hostas un dekoratīvās graudzāles, kā arī kokus un krūmus. Siltumnīcās sēj zaļmēslojumam rudzus. Rok ārstniecības augu saknes.

15.oktobris. Augļu diena

Novāc vēlo šķirņu ābolus un bumbierus, galviņkāpostus, dzērvenes. Skābē kāpostus, spiež sulas, gatavo ievārījumus. Stāda augļukokus un ogulājus. Izvāc no dārza bojātos augļus, nolauztos zarus un balstus, ja tādi izmantoti. Vasaras aveņu stādījumos izvāc noražojušos dzinumus.

LA.lv