Praktiski
Dārzs

Stāda, ravē, mēslo, sien slotiņas. Kas darāms dārzā 19. – 26. jūnijā0

Foto-Shutterstock

19.jūnijs. Lapu diena

Sēj salātus, spinātus, dilles, baziliku. Vēl nav par vēlu iesēt arī skābenes un lapu pētersīļus. Pastāvīgā vietā stāda daudzgadīgos sīpolus un no stādiem izaudzētos rabarberus. Sēj zālienu un zaļmēslojuma augus. Laista un mēslo augus.

20.–21.jūnijs. Augļu dienas

Pēdējais laiks izstādīt ķirbjus, kabačus un lauka šķirņu tomātus. Sēj cukurzirņus rudens ražai. Ja nepieciešams, segtajās platībās apkopj un veido tomātus un gurķus. Novērtē potenciālo ražu augļu kokiem. Ja augļaizmetņu ir pārāk daudz, normē ražu. Mēslo augus. Novāc ogas un rabarberu kātus. Gatavo tos uzglabāšanai. Piemērotas dienas arī Jāņu siera gatavošanai.

22.jūnijs. Sakņu diena

Ravē un rušina sējumus. Sēj melnos rutkus, rudens šķirņu redīsus, rāceņus un turnepšus. Stāda kāļus no iepriekš izaudzētiem dēstiem. Mēslo augus. Klāj mulču uz dobēm. Derēs gan īpaši šiem mērķiem gatavotie substrāti, gan mauriņos nopļautā zāle. Laista augus.

23.–24.jūnijs. Sēšanai un stādīšanai nepiemērotas dienas

Velta spēkus ravēšanai un nezāļu pļaušanai, kā arī citiem dārza labiekārtošanas darbiem.

25.jūnijs. Ziedu diena

Vāc ārstniecības augus un griež zarus pirtsslotām. Lasa ogas. Sakārto puķu stādījumus, nogriežot un izkniebjot sēklaizmetņus. Stāda vasaras puķes. Sēj dobēs čemurneļķes un citas divgadīgās puķes nākamajai vasarai. Pārstāda narcises un norok tulpju sīpolus.

26.jūnijs. Lapu diena

Sēj rudens šķirņu salātus, spinātus un garšaugus. Apgriež skābenes un maurlokus. Ja dārzā ir brīva vieta, sēj skābenes nākamajam pavasarim. Pastāvīgā vietā izstāda no dēstiem izaudzētos rabarberus. Sēj zaļmēslojumam sinepes un eļļas rutkus. Laista augus.

LA.lv