Praktiski
Dārzs

Stāda kokus un krūmus, skābē kāpostus. Kas darāms 22. – 29. oktobrī0

Foto: LA.lv

22.–23.oktobris. Lapu dienas

Laista telpaugus, dārzā dekoratīvos skujeņus un rododendrus. Novāc no zālieniem lapas. Siltumnīcās sēj zaļmēslojuma augus. Norok un liek glabāšanā puravus. Stāda kokus un krūmus. Pārstāda ziemcietes, kuru galvenais krāšņums ir lapas.

24.–25.oktobris. Augļu dienas

Novāc pēdējos dārzā palikušos vēlo šķirņu augļus. Izvāc no dārza bojātos augļus, nolauztos un slimos zarus, lapas. Spiež sulas, gatavo ievārījumus, skābē kāpostus. Stāda augļukokus un ogulājus, šim darbam piemērotāks gan būs 25. oktobris.

26.–28.oktobris. Sakņu dienas

Novāc vēlos sakņaugus: rutkus, mārrutkus, topinambūrus, melnsaknes, pastinakus. Norok gladiolu, monbrēciju un galtoniju sīpolus, dāliju gumus. Apstrādā un mēslo zemi. Stāda ziemas ķiplokus, kokus, krūmus. Veido komposta kaudzes no koku lapām un augu atliekām. Sarok un noliek pagrabā komposta augsni stādu sēšanai un audzēšanai.

29.oktobris. Ziedu diena

Stāda sīpolpuķes nākamajam pavasarim un vasarai. Var stādīt un pārstādīt ziemcietes un košumkrūmus, taču jānovērtē augu ziemotspēja un konkrētās vietas ziemas bardzība. Iespējams, drošāk stādus pierakt un piesegt līdz pavasarim. Norok dāliju gumus, gladiolas un citas sīpolpuķes, ja tas vēl nav izdarīts. Apgriež ziemcietes un rozes. Sagatavo segmateriālus augu piesegšanai.

LA.lv