Praktiski
Dārzs

Stāda kāpostus, kabačus un zemenes. Kas darāms dārzā 20. – 27. maijā0

Foto: Alter-Ego/SHUTTERSTOCK

20.maijs. Lapu diena

Laista un mēslo augus visur, kur tas nepieciešams. Stāda kāpostus, puravus, lapu un kātu selerijas. Sēj salātus, garšaugus, skābenes, arī zālājus. Pastāvīgā vietā izstāda rabarberu stādus. Stāda hostas un citus augus ar krāšņām lapām. Pļauj zālienu. Apgriež skābeņu un rabarberu ziednešus un bojātās lapas.

21.–23.maijs. Augļu dienas

Sēj zirņus, pupas un pupiņas, gurķus, kabačus. Siltumnīcā un lecektī stāda gurķus, tomātus, papriku, fizāļus, pastāvīgā vietā – ķirbjus. Stāda zemenes. Ievāc rabarberu kātus un gatavo tos uzglabāšanai. Stāda augļu kokus un ogulājus no konteineriem. Mēslo ogulājus, tomātus un gurķus.

24.–25.maijs. Sakņu dienas

Apstrādā augsni vēlajiem sējumiem un stādījumiem, ravē un rušina jau esošos. Stāda sīpolus un kartupeļus. Sēj sakņu dārzeņus, bietes, burkānus, redīsus, kāļus, rāceņus. Pārjauc un sakārto komposta kaudzes. Nostiprina nogāzes, klāj celiņus, ierok stabus un taisa sētas. Mēslo augus, ja nepieciešams.

26.–27.maijs. Ziedu dienas

Pļauj zālienu un nezāļu audzes. No nātrēm un tauksaknēm gatavo raudzējumus augu mēslošanai. Ravē. Ievāc sezonas ārstniecības augus. Mēslo puķes. Apgriež noziedējušās forsītijas. Sakārto dārza celiņus un sētas.

LA.lv