Praktiski
Dārzs

Stāda agros kartupeļus, piķē tomātus. Kas darāms dārzā no 15. līdz 23. aprīlim0

Foto: Fotolia

15.aprīlis. Augļu diena

Sēj zirņus un pupas. Stāda augļukokus un ogulājus. Potē augļukokus. Sēj stādiem gurķus, melones, arbūzus, ķirbjus. Piķē un pārstāda tomātu un paprikas stādus.

16.aprīlis. Sēšanai un stādīšanai nelabvēlīga diena

Enerģiju lietderīgāk veltīt augsnes apstrādei, dažādiem dārza sakārtošanas darbiem. Nav ieteicams apgriezt augus.

17.–19.aprīlis. Sakņu dienas

Apstrādā zemi. Sēj redīsus, burkānus, sakņu pētersīļus, pastinakus, melnsaknes. Rušina ziemas ķiploku stādījumus. Stāda agros kartupeļus.

20.aprīlis. Ziedu diena

Sēj un stāda vasaras puķes. Vāc sezonas ārstniecības augus.

21.–23.aprīlis. Lapu dienas

Sēj salātus un garšaugus, skābenes un spinātus, kāpostus dēstiem, sīpolus lociņiem, zālienus. Piķē un pārstāda puravus. Dala un pārstāda rabarberus, maurlokus un citus ziemojošos sīpolus. Var iesēt un izaudzēt rabarberu dēstus no sēklas. Stāda kokus un krūmus. Mēslo augus. Laista, mēslo un pārstāda telpaugus, kuru galvenais krāšņums ir lapas. Apgriež novecojušus dzīvžogus.

Lieldienas un sējas darbi

Marija Tūna savos ilggadīgajos izmēģinājumos novērojusi, ka Lielajā piektdienā un Klusajā sestdienā sētais aug slikti un lēni. Savukārt pašās Lieldienās sētais un stādītais labi aug un attīstās. Nevaru to ne noliegt, ne apgalvot pretējo. Savukārt latviešu tautas ticējumi vairāk saistās ar Zaļo ceturtdienu. Viens no tiem vēsta, ka šajā dienā nedrīkst ienest telpās neko no meža, lai mājā nenāktu čūskas. Šogad piektdienā un sestdienā pirms Lieldienām (19. un 20. aprīlī) nav nekādu nelabvēlīgu astronomisku parādību. Zaļajā ceturtdienā (18.aprīlī) pēcpusdiena un vakars nav labvēlīgi sēšanai un stādīšanai.

LA.lv