Praktiski
Mājas

Stabs iedzīts – pirksti veseli. Praktiski padomi mietu dzinēja izgatavošanā0

Foto: Fotolia

Žoga stabu dzīšana tikai pirmajā mirklī šķiet tāds nieks, īpaši, ņemot vērā, ka stabu materiāls atkarībā no diametra maksā 4–5 eiro metrā. Stabu sieniņas ir plānas, pārklātas ar polimēru pārklājumu, un tās sabojāt, dzenot ar veseri, ir tīrais nieks.

Veikalos nopērkamās ierīces stabu iedzīšanai pārsvarā domātas resnākiem koka mietiem un maksā teju 90 eiro.

Taču, mazliet padarbojoties ar atbilstīga diametra metāla cauruli un metināmo aparātu, šādu ierīci var izgatavot pats, tērējot tam tikai pārdesmit eiro.

Lai izgatavotu mietu dzinēju, būs nepieciešama 600 mm gara caurule ar 10 mm biezām sienām, caurules ārējais diametrs – 95 mm. Vienā caurules galā iemetina 30 mm biezu metāla ripu. Tā kalpos kā triecējvirsma (sk. zīmējumu). Atliek piemetināt rokturus abās pusēs. To formai un izmēram nav būtiskas nozīmes, galvenais, lai tos varētu ērti satvert. Kopā ierīce svērs 10–15 kilogramu. Pietiekami, lai trieciens būtu gana spēcīgs.

Būs vajadzīgs arī 500 mm garš plastmasas kanalizācijas caurules gabals un vēl viena bieza metāla ripa, kuras ārējais diametrs ir 55 mm. Kanalizācijas cauruli pārgriež garenvirzienā un vienā galā ieķīlē metāla ripu – trieciena brīdī tā neļaus locīties staba galam. Savukārt plastmasas caurule sargās staba sānu. Palīgierīci izmauc stabam (1. attēls), un dzīšana var sākties (2. attēls). Viens var rīkoties ar stabu dzenamo ierīci, otrs gādāt, lai stabs zemē ieietu vertikāli. Risks, ka staba turētājs nejauši var saņemt triecienu pa rokām, nepastāv. Tāpat praktiski nevar sabojāt staba galu un pārklājumu (3. attēls).

Ierīce būs piemērota visiem populārākajiem stabu izmēriem: 45, 48 un 60 mm. Vienīgi pēdējā gadījumā aizsarga izgatavošanai vajadzēs izmantot resnāku kanalizācijas caurules gabalu (75 mm). Ierīce derēs arī kvadrātveida žoga stabu iedzīšanai.

LA.lv