Praktiski
Svētki

Spilventiņš gredzeniem – pašas šūts dekors kāzām0

Foto – Santa Atte

Nepieciešamie materiāli
22 x 22 cm auduma pēc izvēles (kokvilna, satīns, zīds vai lins); 50 cm mežģīņu (kokvilnas vai sintētiskās atkarībā no spilvena auduma; kokvilnas vai lina spilvenam piestāv tāda paša materiāla mežģīnes, bet satīna vai zīda spilvenam derēs sintētiskās mežģīnes); četras kārtas sintapona (katra 20 x 20 cm) pildījumam; satīna vai atlasa lentes: viena – 90 cm gara un 2,5 cm plata, otra – 50 cm gara un 0,3–0,5 cm plata.

Darba gaita
No auduma izgriež divus 22 x 22 cm kvadrātus. Spilventiņa virspusē atzīmē viduslīniju un uz tās piešuj 2,5 cm platu satīna lenti (šuj gar abām lentes malām). Lentes abās malās piešuj mežģīni.

Abus auduma kvadrātus saliek kopā tā, lai piešūtās mežģīnes atrastos iekšpusē. Veidojot 1 cm platu malas vīlīti, sašuj kopā trīs malas, bet ceturtajai sašuj tikai 3 cm no malas un viduci atstāj vaļā. Caur šo atveri spilventiņu izvērš uz labo pusi, sakārto spicus stūrīšus, ievieto četrās kārtās saliktu sintaponu un ar sīkiem roku dūrieniem sašuj vaļējo malu.

No atlikušās 2,5 cm platās lentes izgatavo vai sasien tauriņu, ko piešuj uz lentes spilventiņa viducī, bet zem šā rotājuma piešuj uz pusēm salocītu tievāko lentīti, kam gali jāatstāj brīvi karājamies – tie paredzēti gredzenu piestiprināšanai.

LA.lv