Praktiski
Mājas

Spiež kurpes? 6 veidi, kā pastiept jaunus apavus0

Foto: Fotolia

Izpārdošanas neprātā nopirktās jaunās ādas kurpes tomēr izrādās neērtas un mazliet spiež? Ne vienmēr ir iespēja kurpes nogādāt atpakaļ veikalā apmaiņai. Piedāvājam variantus, kā apavus padarīt mazliet lielākus un kājai ērtākus.

Pirms ķerties pie ādas apavu izstiepšanas, pārliecinieties, vai apavu kopšanas instrukcijā nav minēti kādi speciāli kopšanas norādījumi. Ja apavu pielāgošanai izvēlēsieties ķīmisko līdzekļu klāstu, pārbaudiet to uz neliela ādas apavu gabaliņa, lai kādas iepriekš neparedzētas reakcijas dēļ tos nesabojātu. Pirms apavu stiepšanas kritiski izvērtējiet, cik daudz tas nepieciešams, jo ādas apavi “iestaigājas” – tie, sākot nēsāt, nedaudz pastiepsies arī bez jūsu palīdzības.

Speciālie līdzekļi
Daudzos veikalos var atrast speciālus ādas izstiepšanas līdzekļus – šķidrumus, putas un aerosolus. Ievērojot instrukciju, tā ir ātra un droša metode. Ar līdzekli jāapstrādā problemātiskā vieta, tad pusstundu šajos apavos jāpastaigā. Nepieciešamības gadījumā procedūru var atkārtot.

Speciāla lieste
Apavu izstiepšanai var izmantot speciālu koka liesti – īpašu koka vai plastmasas formu. Ja tāda nav pieejama, ieteicams meklēt palīdzību pie kurpnieka.

Alkohola metode
Samērcējiet vati spirtā un rūpīgi paberzējiet apavu iekšpusi, tad, uzvelkot biezākas zeķes, mēģiniet tos iestaigāt. Būtu vēlams nešķirties no apaviem vismaz pāris stundu. Pēc šīs procedūras apavi kļūs daudz elastīgāki.

Mitrā metode
Vilnas zeķes samērcējiet siltā ziepjūdenī. Tad tās uzvelciet, bet pa virsu – apavus un mēģiniet labu brīdi pastaigāt. Šo metodi noteikti nevajadzētu izmantot zamša apaviem.

Apstrāde ar fēnu
Ieziediet zābakus ar apavu krēmu, lai pasargātu to virskārtu no izžūšanas. Tad uzvelciet apavus un karsto gaisu virziet uz problemātisko vietu.

Saldēšanas metode
Apavu iekšpusē ielieciet plastmasas maisiņus, iepriekš rūpīgi pārliecinoties, ka tie nav bojāti. Tad ielejiet tajos ūdeni un vienmērīgi izlīdziniet. Pēc tam ielieciet apavus saldētavā, atstājot tur 12–24 stundas. Ūdens sasalstot izpletīsies un vienlaikus pastieps zābakus. Pēc tam uzmanīgi atkausējiet un izņemiet maisiņus.

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Pensijā – tikai 70 gadu vecumā? Klīst tādas runas…
18 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Biešu salāti ar grauzdētām ķirbja sēklām
19 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Dārzeņus ēdam par maz. Vairākas receptes ēdienkartes dažādošanai
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
Uz aptieku ne tikai pēc zālēm: aptiekās paplašinās pakalpojumu klāstu
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Baldonē atrod mucas ar aizdomīgu vielu. Teritorija norobežota
1 stunda
Uldis Šmits
Pasaulē
Ievēlēta, bet…
9 stundas
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Priekšnieks aizmirsis solījumu? Versijas par JKP reakciju
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Septiņas dienas valdīs vasarīgi silti laika apstākļi: jaunākā prognoze
17 stundas