Praktiski
Mājas mīluļi

Spalvas, visur spalvas! Efektīvi risinājumi, kā atbrīvoties no mīluļa kažoka pēdām0

Foto: Sergey Gerashchenko/SHUTTERSTOCK

Kuras krāsas suni vai kaķi ņemt – baltu vai melnu? Baltās spalvas būs redzamas uz melnajiem svārkiem un biksēm, bet melnās spalvas uz tumša apģērba it kā būtu nemanāmākas.

Bet tik un tā – kaitinoši un uzmācīgi, kad dīvāns, apģērbs un visa māja pilna ar dzīvnieku spalvām. Kā ar tām tikt galā?

Neatkarīgi no tā, vai dzīvniekam spalva gara vai īsa, vienmēr noderēs attiecīga dzīvnieku kažoku ķemmīte. Ja kažoks tiks izsukāts divas reizes dienā, atmirušās, bet vēl neizkritušās spalvas jau būs savāktas ķemmē, un problēmu ar “spalvām visur” nebūs. Ķemme arī masē ādu, veicinot asinscirkulāciju un uzlabojot ādas stāvokli, spalva kļūs spēcīgāka un spožāka.

Cīņā ar spalvām dzīvnieka regulāra ķemmēšana prasīs daudz mazāk laika nekā ikdienas mājas uzkopšana.

Vislabākais un ātrākais līdzeklis, kā savākt spalvas, ir putekļsūcējs. Tam jābūt jaudīgam un ar dažādiem uzgaļiem, lai varētu uzsūkt gan grīdu, gan stūrus, gan mīkstās mēbeles, kā arī vēlams ar ūdens tīrīšanas funkciju. Slaucīšana ar slotu nav efektīva metode, jo visas spalvas nesavāks.

Slaucīšana ar mitru roku, sūkli vai lupatu ir droša metode, ja spalvas ir uz apģērba, kas tūlīt jāvelk mugurā, bet lielas platības tādā veidā nebūs iespējams sakopt.

Parastie gumijas cimdi ir labs palīgs, lai noņemtu spalvas no auduma (ļoti ērti arī automašīnā). Tikpat labi noder T veida logu tīrāmais ar gumijas augšmalu – spalvas pielīp pie gumijas un saveļas. Ar to ērti savākt spalvas gan no grīdas, gan mēbelēm.

Publicitātes foto

Lipīgais rullītis kaķu un suņu saimnieku garderobē ir obligāts. Ļoti labi noņem spalvas no auduma virsmām, bet diemžēl ātri nolietojas. To var aizvietot ar īpašu suku – spalvu noņēmēju. Bezizejas situācijā var izlīdzēties ar plato līmlenti.

Magnetizējošā slotiņa. Parastās slotas putina spalvas pa gaisu, bet slota ar spalvu magnetizējošiem sariem no īpaša materiāla tās pievilks.

5 iemesli, kāpēc mājdzīvniekiem izkrīt spalvas

Foto: Ufabizphoto/SHUTTERSTOCK

1. Katrai suņu un kaķu šķirnei šis process atšķiras. Dažiem ir pastiprināta spalvu nomaiņa, un tur neko nevar darīt.

2. Pavasarī un vasarā dzīvnieki atbrīvojas no biezās vilnas, kas uzaudzēta aukstajos ziemas mēnešos, tāpēc tā izkrīt pastiprināti. Tiklīdz sāksies apkures sezona, tā uz dzīvnieku ādas stāvokli sausā gaisa ietekmē reaģēs tāpat kā cilvēku. Kaķiem, kuri neiet ārā, spalva kritīs ārā visu gadu.

3. Ja mājdzīvniekiem uzturā trūkst svarīgu minerālvielu un vitamīnu, kas atbildīgi par ādas un spalvas stāvokli, īpaši, ja barība ir vienveidīga (piemēram, tikai sausā, kas nespēj nodrošināt ar visām vajadzīgajām vielām), cieš arī apspalvojums.

Foto: Fotolia

Šādos gadījumos jāmaina ēdienkarte un pastiprināti jādod speciāli vitamīni, kā arī omega-3 un omega-6 taukskābes, kas uzlabos kažoka stāvokli. Suņiem pret spalvas izkrišanu palīdz jēlas olas pievienošana barībai – rezultāti esot pamanāmi jau pēc nedēļas. Arī pēc slimībām vai operācijām jāraugās, lai mīlulis saņemtu visus vajadzīgos vitamīnus, citādi var draudēt spalvas izkrišana.

Saistītie raksti

4. Spalvas pastiprināti var izkrist arī stresa dēļ. Ja saimnieki ir nervozi, neiecietīgi vai notikusi mājokļa maiņa, ģimenē piedzimst bērniņš, dzīvnieki reaģē dažādi, arī pastiprināti metot spalvu.

5. Attiecībā uz suņiem, iespējams, vainojams ir šampūns, ar ko dzīvnieks tiek mazgāts. Tas var būt nepiemērots suņa ādai, būt par sausu un kairināt.

LA.lv
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
6 likumi, kas palīdzēs iekārtot nelielu telpu
23 stundas
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Soli pa solim: kā atdzīvināt ādas mēbeles
1 diena
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
Bildēs labāk nekā patiesībā? Dizaina “drīkst” un “nedrīkst”
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Latvijā
“Latvija veidojas kā nopietns reģionālais digitālo tehnoloģiju centrs.” INTERVIJA ar “LVRTC” vadītāju Edmundu Beļski 1
Intervija 9 stundas
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Otrdiena būs mākoņaina un silta, piekrastē vējš pastiprināsies līdz 15 m/s
6 minūtes
LE
LETA
Sports
Gulbim turpinās lejupslīde ATP pasaules rangā
11 stundas
UG
Uldis Graudiņš

Dabā
Stikla rūpnīcas Latvijā vairs nav, nevienam tā vākšana īpaši izdevīga nav…
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Sitiens bija riktīgs…” Ķeguma pusē avarē mikroautobuss un vieglais auto
8 stundas