Praktiski
Manas tiesības

Šogad paplašināts Eiropas atbalsta trūcīgākajiem saņēmēju loks0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Pexels

Pēc Labklājības ministrijas (LM) ierosinājuma ir papildināti nosacījumi Eiropas Savienības finansēto pārtikas, higiēnas, saimniecības preču un mācību piederumu paku saņemšanai.

Tagad šādu paku saņēmēju loks būs plašāks.

Grozījumi Darbības programmas “Pārtikas un pamata materiālās palīdzības sniegšana vistrūcīgākajām personām 2014.–2020. gada plānošanas periodā” īstenošanas noteikumos paredz, ka no 2019. gada janvāra Eiropas Atbalsta fonda atbalstu varēs saņemt arī maznodrošinātas personas vai ģimenes, kuru vidējie ienākumi mēnesī nepārsniedz 242 eiro (pērn – 188 eiro).

Pašvaldībās, kurās maznodrošinātas personas vai ģimenes ienākumu līmenis noteikts mazāks par 242 eiro, fonda vistrūcīgākajām personām atbalstu varēs saņemt visas maznodrošinātās personas vai ģimenes.

Izmaiņas turklāt nosaka, ka turpmāk visām pilngadīgām personām būs iespēja saņemt ne tikai fonda līdzfinansētās pārtikas, bet arī higiēnas un saimniecības preces, ko līdz šim varēja saņemt tikai bērni vecumā līdz 18 gadiem.

Saistītie raksti

Savukārt ģimenes ar bērniem līdz 12 mēnešu vecumam varēs izvēlēties vienu no fonda higiēnas preču pakām, kurā ir autiņbiksītes mazuļiem no 5 līdz 9 kg vai no 7 līdz 18 kg. Tiks nodrošināti arī fonda sociālās iekļaušanas papildu pasākumi.

Fonda atbalsta saņemšanai tāpat kā līdz šim būs nepieciešama pašvaldības sociālā dienesta izsniegta rakstiska izziņa.

UZZIŅA

LM apkopotā informācija liecina, ka 28 partnerorganizācijas (nevalstiskās, reliģiskās organizācijas, pašvaldības un dažādas pašvaldību iestādes) Latvijā nodrošina fonda atbalsta paku izdali 460 vietās un izsniedz gatavas maltītes 23 zupas virtuvēs.

LA.lv