Praktiski
Manas tiesības

Sods par kūlas dedzināšanu: cik liels tas ir?0

Foto-Shutterstock

Pavasara ugunsgrēku trakums turpinās. Cik liels sods draud par kūlas dedzināšanu? ALBERTS SIGULDAS NOVADĀ

Kūlas dedzināšana ir aizliegta. Par šādu pārkāpumu, kas apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību, kā arī nodara kaitējumu dabai, var saņemt administratīvo sodu.

Pēc 2020. gada 1. janvāra būs spēkā jaunais Administratīvās atbildības likums, bet šogad vēl ir spēkā vecais Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss (LAPK), kurā noteikts, ka par kūlas dedzināšanu fiziskām personām piemēro naudassodu no 280 līdz 700 eiro. Sodu var saņemt arī par zemes apsaimniekošanas pienākumu nepildīšanu un zāles nenopļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos: fiziskām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskām personām no 700 līdz 2900 eiro. Zemes īpašniekiem turklāt jāveic arī visi nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nevarētu notikt kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu fiziskām personām piemēro naudassodu no 30 līdz 280 eiro apjomā, bet juridiskām personām – no 280 līdz 1400 eiro.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki šopavasar jau vairākkārt brīdinājuši, ka sausā un vējainā laikā pieaug ugunsbīstamība, tāpēc jāievēro īpaša piesardzība. Ja nevēlaties nopelnīt sodu, nekuriniet arī ugunskuru sausas zāles tuvumā – jo garāka zāle, jo lielākas liesmas, tāpēc ugunsgrēks ir grūtāk nodzēšams.

LA.lv