Praktiski
Manas tiesības

Sodanauda pamazām tiek maksāta, bet lietu vienalga atdod tiesu izpildītājam. Vai var atkal piedzīt visu summu?0

Foto – Meilun/Shutterstock

Kāda iestāde, ko negribu nosaukt, lai nerastos vēl jaunas nepatikšanas, man uzlika sodanaudu, kuru pamazām maksāju, cik nu varēju, bet lietu tomēr atdeva tiesu izpildītājam. Nez kāpēc no manis tagad atkal piedzen visu summu, turklāt man jāmaksā arī tiesu izpildītāja alga. Vai tā var darīt? Vai var kaut ko piedzīt arī no pabalsta? TAMĀRA BALVU NOVADĀ

!!! Lēmumu vai spriedumu izpilde vienmēr notiek uz parādnieka rēķina.

Precizējam, ka tiesu izpildītājs gan algu nesaņem, viņš ir pašnodarbināta valsts amatpersona, kuras amata atlīdzības takses ir noteiktas Ministru kabineta noteikumos. Arī daļēja parāda apmaksa netraucē piedzīt piespiedu kārtā pārējo summu. Ja uzskatāt, ka no jums piedzen nepareizu summu, tad jāpaņem maksājumu kvītis un jādodas (iepriekš noskaidrojot tiesu izpildītāja pieņemšanas laikus un prakses vietas adresi) pie tiesu izpildītāja, lai viņš varētu veikt pārrēķinu.

Ar tiesu izpildītāju varat mēģināt vienoties par parāda labprātīgu samaksu pa daļām. Ja tas neizdodas, iesakām vērsties iestādē, kas sodu uzlika, ar lūgumu sadalīt soda nomaksu termiņos. Iestādei varat arī palūgt izsniegt jums apstiprinājumu par jau samaksāto soda daļu un pēc tam šo apstiprinājumu iesniegt tiesu izpildītājam.

!!! Vēršot piedziņu uz valsts sociālās apdrošināšanas pabalstiem un atlīdzībām, piemērojami tādi paši noteikumi kā par piedziņas vēršanu uz darba samaksu, tas ir, 50% apmērā. Tomēr tiesu izpildītājam jānodrošina, ka pēc visiem ieturējumiem parādniekam mēnesī izmaksājamā summa nav mazāka par valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmēru 64,03 eiro. Taču, ja tiesu izpildītājs nezinās, kādas naudas summas saņemat, viņš naudu var atskaitīt arī no tiem ienākumiem, kurus likums pasargā. Tāpēc informējiet tiesu izpildītāju par pabalsta saņemšanu.

Ja kādas summas no pabalsta jau ir ieturētas, jāraksta iesniegums par to atmaksu. Termiņš, kādā naudas līdzekļi tiesu izpildītājam jāatmaksā, likumos gan nav noteikts. Praksē tas notiek apmēram trīs darbdienu laikā.

Vēl jāatceras, ka atgūtā nauda tiesu izpildītājam ir jāpārskaita kreditoram septiņu dienu laikā. Tāpēc, ja kādi lieki naudas līdzekļi no konta ir noņemti, pie tiesu izpildītāja jāvēršas nekavējoties. Ja nauda, kas jāatgūst, vēl atradīsies tiesu izpildītāja depozīta kontā, to saistībā ar iesniegumu varēsiet saņemt. Ja nauda jau būs pārskaitīta kreditoram, tad ar iesniegumu būs jāvēršas pie kreditora. To, vai kreditors ieturēto summu jums atdos, gan nav iespējams prognozēt.

LA.lv
AG
Aija Geida
Praktiski
Žāvētava augļiem un dārzeņiem. Kā izgatavot pašam
16 stundas
ĢK
Ģirts Kasparāns
Praktiski
Ko tik neizdomā. Miskaste, kura pati iztīrās
16 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
7 svarīgi jautājumi par piemiņas vietām
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/AFP
Pasaulē
Britu ārlietu ministrs: Aizturot “Stena Impero” Irāna izvēlas bīstamu ceļu
5 minūtes
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Irānas sagrābtais britu kuģis noenkurots ostā; izmeklēs iespējamu sadursmi
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Divas pašvaldības izslēdz savus izdevumus no masu informācijas līdzekļu reģistra
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
LED gaismekļu ražotājs “Vizulo” jaunās tehnoloģijās ieguldīs vairāk nekā pusmiljonu eiro
43 minūtes
VK
Vita Krauja
Kultūra
Māksla kā vienīgais dzīvesveids. Saruna ar mākslinieku dinastijas turpinātāju Indriķi Ģelzi
5 stundas