Citas tiesības, Manas tiesības

Sociālās aprūpes centros gaida brīvprātīgos palīgus

Foto-Fotolia

Par brīvprātīgo var kļūt jebkura pilngadīga persona neatkarīgi no dzimuma, vecuma un veselības stāvokļa, nacionalitātes, politiskajiem uzskatiem un konfesionālās piederības. Tātad katram no mums ir iespēja kļūt par brīvprātīgo darbinieku kādā centrā, ziedojot tam pāris stundu dienā, nedēļā vai mēnesī (atkarībā no vēlmēm un iespējām). Lai gan pērn interesi izrādīja vairāk nekā 100 cilvēku, atsaucība nebija tik liela, kā cerēts. Valsts sociālās aprūpes centrā Latgale, piemēram, par brīvprātīgo darbu interesi neesot izrādījis neviens.

Svarīgi, ka jaunā pilsoniskā iniciatīva esot raisījusi sabiedrības interesi par aprūpes iestādēm arī plašākā nozīmē. Speciālisti augsti novērtējuši brīvprātīgo ieteikumus un citas ziņas par valsts sociālās aprūpes centru darbību.

Vairāk informācijas par pieteikšanos brīvprātīgo darbam var atrast Labklājības ministrijas mājaslapā: http://www.lm.gov.lv/news/id/7775.

4 Komentāri

  1. Nu kaut kā interesanti sanāk…es saprotu ka tā domāta labdarība, vai kā 25 gadus atpakaļ to sauca par sabiedrisko darbu, bet … ja cilvēks savā brīvajā laikā veic labu darbu , pie viena to slimo cilvēku morāli bagātinot, varbūt pat apkopjot mitekli , vai atnesot kārumiņu kādu, vai nebūtu tikai normāli saņemt no sociālās iestādes arī kādu nelielu materiālo naudaszīmi, no tiem līdzekļiem, kurus gada beigās izmaksās prēmijās štata darbiniekiem par nākšanu uz darbu. Nu kas gan tas par brīvprātīgu darbu , bez jebkādas atlīdzības? Tāpēc jau arī neviens nepiesakās, vismaz kāds ieraksts kaut kur paliktu, ka šis cilvēks ir labdaris, viņam nav ko darīt … aiciniet. Tādu darbus mēs katrs veicam savās mājās un pagalmā, bet ja ir vēlme darīt labu kādam vecam, vai vientuļam cilvēkam, tur jau būtu jānāk sociālajiem darbiniekiem, kuri saņem algu. Parasti viņi sēž kabinetos un neliekas traucēti, kamēr kāds cits norāda , ka kaut kur kaut kas nav kārtībā …tad skrien un piebiedē ar pansionātu. Tā nu tas riņķis nebeidzas un viss paliek pa vecam.

  2. Cik es saprotu-katru darbu ir kaut kā jāapmaksā! Kuram cilvēkam gribās savu laiku kaut kam terēt par velti? Nevajag meklēt muļķus!!! Ja maksātu kaut kādu naudu-arī cilvēki atrastos! Par velti ir tikai siers peļu slazdā!!!

  3. Kurš teica ka vadība tur Latgalē ņem pretī kādu. Viņi noteikti negrib lai zin cik viņi iznes un labdarība kur paliek. Ministrija lai kameru slepto pieliek un iet zini cik vērtīga atradīs

  4. Ierados atpakaļ no 10 gadu aprūpes darba DE.Griezos pie dienestiem,lai sniegtu manu palīdzību mūsu vecajiem,bezpalīdzgajiem cilvēkiem….zinat: atteica,jo vajagot iziet 3 gadu kursus,lai darītu šo pašu darbu,kuru veicu vācijā bez nekādiem kursiem un ar ļoti labu apmaksu.Tātad valsts tajā nav ieinteresēta un,par pliku paldies-nē,tik zemu es sevi nenovērtēšu.Lai tad strādā sociālie darbinieki.

Pievienot komentāru