Kaķi, Mājas mīluļi

Sliktas ziņas kaķu mīļotājiem: 12 iemesli, kāpēc tavs mīlulis patiešām ir īsts kretīns

1. Kaķis tevi dzird, bet to neizrāda

1no13

Kaķi, protams, labi izskatās, mīlīgi murrā un ir jauki paņurcāmi, lieliski noder draugu sajūsmināšanai un skatījumu vākšanai sociālajos tīklos, bet patiesībā tie ir diezgan kretīniskas radības, raksta resurss huffingtonpost.co.uk.

Nesāc ienīst šī raksta autorus par zaimošanu, vispirms izlasi! Daži cilvēki vienkārši mīl kaķus, un mēs viņus par to nevainojam. Lai gan, bez šaubām, kaķi ir egoistiski vienaldzīgi pret tavu labklājību un, viņuprāt, tu esi viņu lolojumdzīvnieks, nevis otrādi, bet, ja paskatās uz to skaistuli, sirds lūst!

Kad būsi savu burveklīgo spalvu kamoliņu kārtīgi samīļojis, varbūt varēsi bez sirds pilieniem izlasīt šos faktus, kāpēc, pēc dažu cilvēku domām, kaķi ir pilnīgi kretīni…


dontcare_0

Kaķis neapšaubāmi dzird, kad to sauc, un pat atšķir tavu balsi no citu cilvēku balsīm, bet lieta ir vienkārša: kaķim ir vienalga, ko tu gribi. Nesenā izdevumā “Animal Cognition Journal” publicētā pētījumā atklāts, ka kaķi patiešām atpazīst saimnieka balsi, bet tas nebūt nenozīmē, ka uz to reaģēs.

Pētnieki novēroja 20 mājas kaķus astoņu mēnešu garumā, lai noskaidrotu, kā tie atpazīst un reaģē uz cilvēka balss skaņām, saucot tos vārdā.

50 līdz 70 procenti kaķu atpazina saimnieka balss skaņu, pagrozot galvu vai saspicējot ausis. Tomēr tikai 10 procenti patiesi atbildēja uz saukšanu, ņaudot vai pakustinot asti.

Zinātnieki to skaidro ar faktu, ka kaķi nav pietiekami “piejaucēti”, lai klausītu cilvēka pavēlēm, skaidro Tokijas Universitātes zinātnieki. Kaķi vēsturiski bijuši vienpaši, kuri patiesībā “piejaucējušies paši”, kad apstākļi savvaļā kļuvuši pārāk nelabvēlīgi. Tātad kaķis ir kopā ar tevi, lai gūtu savtīgu labumu!

Savukārt, ja kaķis vēlas pievērst tavu uzmanību, viņš to var darīt, piemēram, nogāžot kaut ko no galda. Bet varbūt tas ir tikai veids, kā izklaidēties, un tava iejaukšanās ir nevēlama. Jebkurā gadījumā: tipiski kretīniska uzvedība.

 1. Kaķis tevi dzird, bet to neizrāda
 2. Dažiem kaķiem riebjas vienīgais, kam šīs radības der: murcīšana
 3. Kad kaķis glaužas gar tevi, tas nenozīmē, ka tu viņam patīc
 4. Antisociālais kaķis pat nav gudrākais mājas mīlulis
 5. Kaķa “gaisa buču” tu, visticamāk, pat nepamanīsi
 6. Mīlestība pret kaķi var padarīt tevi par draugu joku objektu
 7. Ja tu nomirsti vienā telpā ar kaķi, tas nešaubīdamies sāks tevi ēst
 8. Kaķi neizjūt saldu garšu, toties kaifo no slepkavošanas
 9. Tev nākas satīrīt indīgās kaķa kakas
 10. Kaķa parazīts var tevi padarīt atkarīgu no kaķiem
 11. Kaķi manipulē, liekot lietā murrāšanu
 12. Kaķis mazgājas, jo domā, ka tu smirdi
 13. Un tomēr...

17 Komentāri

 1. Nu, nu! Ja iegādājies kaķi – jāzin – kaķis ir personība, ar viņa dabu ir jārēķinās. Nesaprašanas gadījumā visbiežāk problēmas ir saimnieka raksturā.

  1. Pilnīgi jums Silva piekrītu.Mūsu kaķis ir tik gudrs,ka žēl neprot vienīgi runāt.Vai būs “kretīns” ir atkarīgs vien no saimnieka izturēšanās pret kaķi un viņa apmācība.

 2. JO tālāk,jo vairāk stulbuma.Aiz neko darīt visādas muļķības.Vai tik pašas kakas nav indīgas.Agrāk tiešām cilvēki bija gudrāki salīdzinot ar šā laika dator slimajiem.Viens muļķis kaut ko pamuld savā ne tajā īstajā prātiņā un tādi līdzīgi dzied līdzi.Ja nemīli dzīvnieku tad nepotē tik stulbā veidā citiem.

 3. Autorei derētu aizdomāties, vai viņa ir pareizo nodarbošanos izvēlējusies! Nosaukt kaķi par kretīnu… Tas ir ļoti zems līmenis izdevumam, kas pretendē uz objektivitāti un profesionalitāti. Klikšķu krāšana ar skaļiem virsrakstiem ir ņēmusi visroku pār žurnālistiku. Diemžēl.

 4. Piekrītu virsrakstam. Aizgāju ciemos un mājup ejot dabūju vilkt citus apavus jo tas lops manejos bija pie*irsis. Nācās iespraust to bezkaunīgo purnu nedarbā un sadod pa pakaļu. Tagad man ierodoties šis slepjas un nerādās līdz es esmu prom.
  Un vispār kaķis ir priekš tam, lai sunim būtu ko uzdzīt kokā.

  1. Tādu pilnīgu stulbeņu kā tevis dēļ arī kaķi paliek tādi. Pamēģinātu tā izturēties pret jebkuru citu dzīvnieku notiktu tas pats. Normālus saimniekus vajag nevis dzīvniekā problēmu meklēt.

 5. Nevis nepietiekami piejaucēti, bet gudri dzīvnieki. Suns atsauksies pat uz svilpienu, jo viņš ir muļķītis. Kaķis padomās – “tak ko tu tur māžojies, atnes man ēst”.

 6. Pilnīgi debīls raksts. Kā tādu vispār var publicēt?? Un tad brīnās, ka kaķi nejauki izaug, bet ja nostāda nezinātājus jau šādā pozīcijā pret kaķiem, tad viņi pret saviem dzīvniekiem izturēsies tā, ka kaķis tiešām tāds paliks. Viss atkarīgs no saimnieka, ja viņš stereotipus vērā neņems tad uzaugs jauks dzīvnieks. Kaķi ir ļoti labi, saprātīgi un gudri dzīvnieki!

 7. Vārds KRETĪNS nozīmē fizisks un garīgs kroplis. To taču nevar attiecināt uz kaķiem. Ja autore teiktu, ka cinisks, tad vēl būtu saprotams, bet kretīns nekādā gadījumā.

Pievienot komentāru