Praktiski
Manas tiesības

Slēgta bērnu slimnīca Gaiļezerā? Jau tā garās rindas kļūs vēl garākas? Atbilde lasītājai0

Foto – Shutterstock

Vēlos saņemt Veselības ministrijas komentāru par, manuprāt, absurdo situāciju. Veselības ministrija deklarē, ka arvien vairāk tiek domāts par bērnu un grūtnieču veselību, pieņemtas vadlīnijas, kā to uzlabot. Tagad lasu, ka taisa ciet bērnu slimnīcu Gaiļezerā. Kā tas viss iet kopā? Jau tā ir garas rindas uz izmeklējumiem un ārstēšanu. IVETA RIEKSTIŅA SAULKRASTOS

Rindas uz izmeklējumiem un ārstu konsultācijām mazajiem pacientiem patiešām garas, bet tas nav saistīts ar abu slimnīcas novietņu apvienošanas projektu. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas komunikācijas nodaļas vadītāja Vita Šteina: “Vēlos uzsvērt, ka neviena slimnīca netiks slēgta, bet tiks apvienotas Bērnu slimnīcas novietnes, saglabājot visus pakalpojumus un personālu. Visiem bērniem būs pieejama medicīniskā palīdzība kā līdz šim.”

Šā gada jūlijā tika realizēts abu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas novietņu apvienošanas posms, kurā uz Torņakalna novietni pārcēlās Gaiļezera novietnes infekciju, pediatrijas, neiroloģijas nodaļa un konsultatīvā poliklīnika. “Lai nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas mazajiem pacientiem gan medicīnas tehnoloģiju ziņā, gan multidisciplināro komandu un kvalitatīvas infrastruktūras pieejamībā, tika pieņemts lēmums četru gadu laikā apvienot abas novietnes,” skaidro Vita Šteina. Apvienošana tiks pabeigta 2022. gadā. Tas, kas sociālajos tīklos izskanēja kā slimnīcas slēgšana, ir tikai viens no apvienošanas posmiem, lai uzlabotu ārstniecības pakalpojumu kvalitāti.

Novietnē Gaiļezers darbu pagaidām turpinās Bērnu psihiatrijas klīnika un daļa no Rehabilitācijas klīnikas. Ambulatori pēc iepriekšēja pieraksta tiks nodrošinātas bērnu ķirurga, pediatra, LOR speciālista, rehabilitologa un garīgās veselības speciālistu konsultācijas.

2018. gada jūnijā ir sākta Bērnu psihiatrijas klīnikas, Rehabilitācijas klīnikas un ambulatorās daļas ēku projektēšana Vienības gatvē 45, kas ilgs 12–14 mēnešus. Tas ļaus uz jaunām telpām pārcelties Gaiļezera novietnes Psihiatrijas un rehabilitācijas klīnikai. P

LA.lv