Praktiski
Mājas mīluļi

Skaisti, bet bīstami. Kuras suņu šķirnes pasaulē ir aizliegtas? 16

Argentīnas dogs

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Šī suņu suga selekcionēta Argentīnā jau 1928. gadā, un tās iegūšanai sakrustoja vairākas sugas, ieskaitot gigantisko īru vilku. Šo sugu izveidoja nevis suņu kaujām, bet gan nolūkā medīt kalnu lauvas. No tā vien var iedomāties, kāds spēks piemīt šai sugai. Turklāt šie suņi ir ļoti agresīvi. “Argentīnietis” ir aizliegts daudzās pasaules valstīs.

Kanāriju mastifs

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Presa Canario ir šķirne, kas selekcionēta spāņu Kanāriju salās, un būtībā tas ir mastifu sānu atzars. Šos suņus pārsvarā izmanto suņu kaujās. 2001. gadā divi šīs sugas suņi nogalināja kādu 33 gadus vecu vīrieti, turklāt izdarot to tieši kādas Sanfrancisko viesnīcas vestibilā. Kopš tā laika šī suga aizliegta daudzās pasaules valstīs.

Brazīlijas fila

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Šim ārēji šķietami rāmajam sunim ir ļoti augsta radniecības pakāpe ar to pašu mastifu, būtībā to tā arī dēvē – brazīliešu mastifs. Fila Brasiliero selekcionēti speciāli jaguāru medībām, tāpēc ir neparasti spēcīgi un agresīvi. Turklāt “brazīlieša” agresivitāte jau kļuvusi par leģendu, jo no tās baidās teju vai bez izņēmuma pat visi to saimnieki. Patlaban šī suga aizliegta Britānijā un vēl dažās valstīs.

Tosa Inu

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Šī japāņu suņu suga ir vairāku sugu sajaukums, bet atkal nemainīgi ieskaitot mastifu un vēl arī bulterjeru. Tas ir absolūts kaujas suns, un cīņā ir pārsteidzoši izturīgs. Tas kaujas, absolūti klusējot, kas allaž pārsteidz un sajūsmina suņu kauju skatītājus. Patlaban šī suga aizliegta Dānijā, Norvēģijā, Maltā un vēl dažās valstīs.

Amerikāņu pitbulterjers

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

Tā ir arī mūspusē labi pazīstama suņu suga, ko visbiežāk dēvē vienkārši par pitbuliem. Starptautiskā kinologu federācija joprojām nav oficiāli atzinusi šo sugu. Pitbulus arī uzskata par izteikti agresīvu sugu, lai gan avoti vēsta, ka vairākumā traģisko gadījumu pitbuli uzbrukuši citu vairāk vai mazāk agresīvu suņu īpašniekiem vai arī vienkārši sekmīgi aizstāvējušies. Neskatoties uz to, tieši pitbuli vairāk nekā jebkura cita suņu suga aizliegta visvairāk pasaules valstīs, tostarp arī Eiropas Savienībā. Savukārt ASV un Krievijā tā nav aizliegta.

LA.lv