Praktiski
Rokdarbi

Skaistas un noderīgas lietas no diegu galiem. Kur tos radoši izmantot?0

Foto-Ilze Salna

Kur lai liek lielo, gadu gadiem krāto diegu atlikumu maisu ar kamoliem?

Jauka meditācija būs jau pati kamolu revīzija vien. Tos der sagrupēt pa krāsām, atpiņķerēt mūžam sapinušos galus. Veidot kādu smalku darbu, piemēram, džemperi, nez vai ir vērts, jo ieguldītais darbs nebūs atbilstošs rezultātam. Arī zeķes labi sildīs, ja būs adītas no īstas vilnas dzijas, nevis no visādiem dekoratīviem atlikumiem. Tātad – nost ar nopietniem projektiem, jāļaujas iztēlei.

Taču atlikumi ir kā radīti, piemēram, viesu čībiņu pagatavošanai. No sašķirotajām dzijām izvēlas vienāda resnuma pavedienus (var vairākus tievus salikt kopā) un notamborēt dažādu krāsu kvadrātiņus. Vienmēr modē ir tradicinonālie – krāsaina puķīte vidū un ap to no gaisa cilpiņām un stabiņiem ar apmetumu tamborē ziedlapiņas. Kad 6 kvadrātiņi gatavi, tos satamborē. No plānākās dzijas iznāks mazākas čībiņas bērniem. No resnākas – lielāku kāju īpašniekiem.

Līdzīgi, adot vienāda izmēra kvadrātiņus (piemēram, 10×10 cm lielus), kurus vēlāk satamborē vai sašuj, uz ziemu var tikt pie siltas segas.

Pilnīga relaksācija ir lielā dārza deķa adīšana. Ņem no groza, kāds kamols pa rokai gadās, izdomā rakstu un izada joslu. Kuras dzijas vairāk, tā strīpiņa platāka. Tā sega veidosies arī kā pārsteigums pašam adītājam. Variē ar kreiliskajiem un labiskajiem valdziņiem. Nav ieteicami sevišķi reljefi raksti, jo tie mainīs segas platumu. Patents paplatina, pīnes un sviķelis – sašaurina.

Saistītie raksti

Jauka lieta pašam un dāvināšanai ir tā sauktie sapņu ķērāji, kurus piekarina pie gultas, lai labie sapņi vien nāktu. Sapņu ķērāja pamatu veido no apaļas stīpas. Visdažādākās ir nopērkamas hobiju preču veikalos, taču gana laba būs arī no lokanas klūgas saliektā vai stieples pagatavotā. Ja vēlas lielu sapņu ķērāju, karkasam derēs arī apnikušais vingrošanas riņķis. Tīkla veidošanai ir daudz variantu. Kā rotāt un dekorēt sapņu ķērāju, var ļaut vaļu iztēlei. Tā kā šī manta idejiski no indiāņiem patapināta, tad stilistiski iederēsies arī dažādas spalviņas.

LA.lv