Praktiski
Rokdarbi

Sirsnīgs rotājums istabā0

Foto – Līga Lerha

Tuvojoties gada romantiskākajiem svētkiem, nolēmu māju izrotāt ar pašas šūtu dekoratīvu sirsniņu virteni. Šis motīvs vienmēr ir aktuāls.

 

Materiāli

Sirsniņas darināju no dažādu audumu gabaliņiem. Šādu dekoratīvu lietiņu veļas mašīnā nemazgāšu, tāpēc par to, ka kāds no materiāliem saraujas vai izstaipās, nav jāuztraucas.

 

Darba gaita

Uz papīra uzzīmē sirdi, cik lielu vēlas (manējā ietilpa 13 x 13 cm laukumā).

 

Svītrainā sirsniņa ar ordeņlentes un zieda rotājumu

Lai veidojums būtu saturīgāks, visām sirsniņām gan priekšpuse, gan aizmugure ir dubultīga: virsū svītrains audums, apakšā – rūtains. Uz dubultā saliktajiem audumiem liek piegrieztni, apvelk ar ziepīti, izgriež sirds formu un sasprauž ar kniepadatām. Ar parasto vai labāk ar zigzaga dūrienu apšuj sirds formu, lai turas stingri. Uz svītrām ik pa gabaliņam nošuj dekoratīvās vīlītes.

Saliek labās puses kopā, sasprauž un, atstājot vaļā nelielu posmu, pa kuru sirsniņu izvērš uz labo pusi, sašuj ar šujmašīnu. Divreiz vīli nošuj sirds V veida augšmalā. Apaļīgās vietas tik mazai formai jāšuj lēni – tās ir slīpajā diegā, un šujmašīna grūtāk valdāma.

Saistītie raksti

Lai sirds forma augšmalā nelūztu un veidotos precīza V veida vieta, uzmanīgi līdz vīlītei ar šķērēm veido nelielus iegriezumus gan spicumā, gan liektajās vietās.

Sirsniņu izvērš uz labo pusi, piepilda ar sintaponu un ar roku aizšuj.

No atlasa lentes ar matēto pusi uz augšu, krusteniski lokot, veido rotājumu, ko vēlāk papildina ar tamborētu puķīti.

 

LA.lv