Praktiski
Mājas mīluļi

Sirdsmīļie dižciltīgie minkas. 3 ļoti piemērotas šķirnes ģimenēm ar bērniem0

Kaķi ir vieni no iecienītākajiem mājdzīvniekiem. Taču, kā lai izvēlas piemērotāko šķirni ģimenei ar bērniem? Kādām īpašībām jāpiemīt nākamajam mājas mīlulim?

Šajā ziņā ievērību pelna britu īsspalvainais kaķis, kas pēdējos gados gozējas popularitātes saulītē. Viņš izceļas ar mierīgu, reizēm pat flegmatisku raksturu. Taču minkam piemīt arī sava pašapziņa, kas pieļauj gan rotaļīgu apiešanos, gan arī prot reizēm pateikt “nē!” bērnu delverībām. Britiņam ir ļoti laba apetīte, un ēdiens iet labumā. Ja neseko līdzi tā pareizai ēdienkartei, ar gadiem kaķi iegūst Garfīldam līdzīgas ķermeņa formas. Viens no viņa pievilcības trumpjiem ir tā plīšveidīgais apmatojums, kam pateicoties šķirne iesaukta par lācīti Tedi.

Foto: Fotolia

Vismierīgākā un arī vismaigākā ir Persijas kaķu šķirne. Tā izsenis, kopš saviem pirmsākumiem, ir izcēlusies ar visbagātīgāko kažoku, kur apmatojuma garums ir ap 15 cm!, lielām, apaļām acīm un amizanti ierautu deguntiņu. Kopsummā persieša izbrīnīti sirsnīgais skatiens un labestīgā izturēšanās ir priekšnosacījums tam, ka cilvēki ar viņiem jūtas ļoti labi un mierīgi. Ik dienu viņi rada mājās priecīgu noskaņojumu un kaut vai ar skatienu līdzdarbojas bērnu rotaļām. Nekad no persieša nesagaidīs mazāko agresijas pazīmi. Savu maigā bērna raksturu persieši saglabā līdz mūža beigām.

Izvēloties Persijas kaķu šķirni, jāņem vērā garā un kuplā kažoka kopšana. Arī lielās acis un saīsinātais deguns prasa uzmanību un zināšanas to uzturēšanā.

Foto: Fotolia

Abām šķirnēm zināmā mērā līdzinieks ir skotu nokareno ausu kaķis. Skotam ir tikpat maigs izskats kā persietim un līdzīgs apmatojums kā “plīša lācītim” britam. Tiem ir nedaudz noapaļotas ķepas, salīdzinoši maza galviņa ar pieglaustām īsām ausīm – šķirnes lepnums. Interesanti, ka metienā piedzimst kaķēni gan ar nokarenām, gan stāvām ausīm. Tie ir diezgan nedroši pret svešiem cilvēkiem, toties maigi un uzticami – savējiem. Ļoti alkst cilvēku uzmanību, labi sadzīvo ar visiem mājdzīvniekiem. Arī labprāt seko bērnu aktivitātēm un rotaļām. Skotiem arī piemīt laba apetīte, un tie var pieņemties par daudz svarā.

Foto: Fotolia
LA.lv