Dārzs, Sakņu dārzs

Siltumnīca no plastmasas pudelēm? Kāpēc ne?

Foto-dengarden.com

Siltumnīcu var izveidot ne tikai no koka karkasa un plēves, bet arī no plastmasas pudelēm, ja vien ir pietiekami laika un pacietības sakrāt nepieciešamo pudeļu daudzumu. Šādas siltumnīcas izveidošana ir lēta, bet tas būs pietiekami darbietilpīgs process.

Priekšrocības no pudelēm veidotai siltumnīcai
* Tai ir zemas izmaksas. Jums būs nepieciešams aptuveni 1400 tukšu divlitrīgu plastmasas pudeļu. Ja jūsu rīcībā tik daudz pudeļu nav, jūs varat tās iegūt no kaimiņiem, draugiem vai tuvumā esošajām ēdināšanas iestādēm.

* Tā ir pašlaistoša, jo pudeļu augšpusē ir atvērumi, pa kuriem pudelēs var iekļūt lietus ūdens. Neaizmirsīsim, ka lietus ūdens augiem vienmēr ir labāks par krāna ūdeni, turklāt tā ir laika un naudas ekonomija.

* Paaugstina temperatūru, salīdzinot ar laika apstākļiem ārpusē, siltumnīcā būs aptuveni 10 grādi vairāk, un tā ir liela starpība.

* Siltumnīcu ir lēti un vienkārši salabot, ja kādu pudeli sabojājuši putni vai radies kāds cits bojājums. Ir tikai jānoņem stienis vai stieple, uz kuras bojātā pudele ir piestiprināta, un jānomaina tā pret citu pudeli.

* Tā ir izturīga lielā vējā. Ja stienis ir labi nostiprināts, uz kura uzvērtas pudeles, tad pat stiprā vējā varat būt mierīgi par siltumnīcas izturību.

Kā izveidot šādu siltumnīcu?
1. Pudeles rūpīgi nomazgā, noņemot etiķetes un korķus. Tad uzmanīgi nogriež pudeles apakšējo daļu.
2. Pudeles jāizver caur jebkuru stiprinājumu, ko jūs izvēlaties, – tas var būt stienis no jebkāda materiāla vai koka maiksts, kā arī  metāla stieple. Ir tikai viens nosacījums – šis stiprinājums nedrīkst būt platāks par caurumu pudeles augšdaļā.
3. Tad jāizgatavo koka rāmis, pie kura jūs piestiprināsiet jau iepriekš sagatavotos stieņus ar pudelēm.
4. Stiprinājumam izmantojiet izturīgu auklu. Jumtam var izmantot gan pudeles, gan burbuļplēvi vai parasto plēvi.
5. Siltumnīca gatava!

7 Komentāri

  1. Bet pudelēs esošais ūdens ļoti labi regulē temperatūru neļaujot ļoti pārkarsta vasarās un nedaudz paildizna sezonu rudenī.

  2. Darbs, kas jāiegulda, lai pudeles savāktu un sagatavotu, tāpat ievietotu tām paredzētajās vietās neatsver plēves cenu, kura kopējajās siltumnīcas uzbūves izmaksās ir salīdzinoši sīka vienība. Sen jau visiem ir skaidrs, ka strādājot 8-17 algotu darbu, vai tas būtu Latvijā, vai starptautiskā uzņēmumā, neko nenopelnīsi, knapi sanāks dzīvošanai – samaksāsi par īri, nopirksi pārtiku un atkal gaidi algu, varbūt starplaikā atļaujoties kādu mazu prieciņu. Ne visi var atļauties, maksājot uzreiz, nopirkt salonā jaunu telefonu, datoru, auto, uzturēt sev krāšņu sievieti. Pievienojies cilvēkiem, kas pārvalda savu dzīvi! Nauda, protams, nevar kalpot kā pilnīgi visu problēmu risinājums. Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā pilnpiedziņas Audi kā ar nanoūdeni mazgātā trolejbusā. Aizpildi savu Laimīgo loto biļeti un sāc Jaunu dzīvi, kura pārspēj tavus pat vispārdrošākos sapņus. Starp citu, vai zini, ka nākošajā PowerBall izlozē, kura notiks jau šonedēļ, Džekpots ir prātam neaptverami 257 miljoni euro? Es jau atkal nopirku pāris desmitu biļešu ar skaitļu variantiem un, kā ierasts, paķēru klāt vēl desmit biļešu no EuroJackpot, kur Džekpots arī ir visai iespaidīgs – 65 miljoni. Pamēģini satikt savu veiksmi arī tu! https://goo.gl/X17csF Un neaizmirsti izmantot loto brokera īpašo piedāvājumu!

Pievienot komentāru