Praktiski
Dārzs

Siltumnīca no plastmasas pudelēm? Kāpēc ne?0

Foto-dengarden.com

Siltumnīcu var izveidot ne tikai no koka karkasa un plēves, bet arī no plastmasas pudelēm, ja vien ir pietiekami laika un pacietības sakrāt nepieciešamo pudeļu daudzumu. Šādas siltumnīcas izveidošana ir lēta, bet tas būs pietiekami darbietilpīgs process.

Priekšrocības no pudelēm veidotai siltumnīcai
* Tai ir zemas izmaksas. Jums būs nepieciešams aptuveni 1400 tukšu divlitrīgu plastmasas pudeļu. Ja jūsu rīcībā tik daudz pudeļu nav, jūs varat tās iegūt no kaimiņiem, draugiem vai tuvumā esošajām ēdināšanas iestādēm.

* Tā ir pašlaistoša, jo pudeļu augšpusē ir atvērumi, pa kuriem pudelēs var iekļūt lietus ūdens. Neaizmirsīsim, ka lietus ūdens augiem vienmēr ir labāks par krāna ūdeni, turklāt tā ir laika un naudas ekonomija.

* Paaugstina temperatūru, salīdzinot ar laika apstākļiem ārpusē, siltumnīcā būs aptuveni 10 grādi vairāk, un tā ir liela starpība.

* Siltumnīcu ir lēti un vienkārši salabot, ja kādu pudeli sabojājuši putni vai radies kāds cits bojājums. Ir tikai jānoņem stienis vai stieple, uz kuras bojātā pudele ir piestiprināta, un jānomaina tā pret citu pudeli.

* Tā ir izturīga lielā vējā. Ja stienis ir labi nostiprināts, uz kura uzvērtas pudeles, tad pat stiprā vējā varat būt mierīgi par siltumnīcas izturību.

Kā izveidot šādu siltumnīcu?
1. Pudeles rūpīgi nomazgā, noņemot etiķetes un korķus. Tad uzmanīgi nogriež pudeles apakšējo daļu.
2. Pudeles jāizver caur jebkuru stiprinājumu, ko jūs izvēlaties, – tas var būt stienis no jebkāda materiāla vai koka maiksts, kā arī  metāla stieple. Ir tikai viens nosacījums – šis stiprinājums nedrīkst būt platāks par caurumu pudeles augšdaļā.
3. Tad jāizgatavo koka rāmis, pie kura jūs piestiprināsiet jau iepriekš sagatavotos stieņus ar pudelēm.
4. Stiprinājumam izmantojiet izturīgu auklu. Jumtam var izmantot gan pudeles, gan burbuļplēvi vai parasto plēvi.
5. Siltumnīca gatava!

LA.lv