Praktiski
Rokdarbi

Siltas lietas ziemai: tamborēta veste–tunika!0

Foto: Ināra Klauģe

Ziema liek darināt siltākus apģērba gabalus. Piedāvāju tamborētu vesti – tuniku ziemas garderobes papildināšanai. Tā neapšaubāmi ir viens no topa apģērba gabaliem, ko labi izmantot dažādās kombinācijās ar citiem apģērba veidiem.

Darba gaitai vispirms jāizvēlas tīkama dzija ar vēlamo krāsu gammu. Var būt gan vienkrāsaina, gan daudzkrāsaina.
Dotajā gadījumā izmantota divu toņu zaļas krāsas dzija, kura sastāv no 70% – vilna, 30% – akrils, 100g = 375 m; tamboradata nr. 3.
Vestes garums 90 cm, vienas puses platums 60 cm; izlietoti 630 grami dzijas. Izstrādājums ir ļoti mīksts, silts, patīkams pieskaroties.
Raksts no abām pusēm pievilcīgs.

Tamborēšana veikta virzienā no viena sāna uz otru. Šoreiz nevajag tamborēt paraudziņus, bet darba gaitā vadāmies no tunikas garuma. Tātad darina pīnīti no gaisa cilpiņām 90 cm garumā un vēl uzmet 4 gaisa cilpiņas klāt, tad ceturtajā valdziņā no tamboradatas divi stabiņi ar vienu apmetumu; vienu valdziņu izlaiž un nākamajā atkal divi stabiņi ar vienu apmetumu. Tā līdz rindas beigām, pēdējo vienmēr iztamborē tā – vienu stabiņu ar vienu apmetumu, lai veidotos glīta maliņa.

Trīs gaisa cilpiņas, apgriež darbu un tamborē divus stabiņus ar vienu apmetumu – iepriekšējās rindas divu stabiņu starpā. Tā visu rindu, pēdējais – stabiņš ar vienu apmetumu.

Kā redzams, raksts ļoti vienkāršs, bet tomēr prasa lielu pacietību. Jānotamborē tādi divi vienādi taisnstūra gabali 60 x 90cm, kuri pēc tam skaisti jāsatamborē kopā.

Kad pirmais gabals pabeigts, gar sānu malu aptamborē ar vēdeklīšiem. Šādi – no viena stūra sāk ar 3 gaisa cilpiņām un 9 stabiņiem ar diviem apmetumiem no viena valdziņa; nākamo izlaiž, tad savienojuma stabiņš, atkal vienu izlaiž, tad nākamajā atkal tamborē vēdeklīti. Tā turpina līdz galam.

Pabeidz otru gabalu identisku pirmajam un satamborē abus gabalus pa sānu līnijām kopā. Saliek kopā ar kreisajām pusēm, lai ērtāk turpināt darbu, iesaku sadiegt kopā abus gabalus.

Sāk tāpat no viena apakšējā stūra – 3 gaisa cilpiņas, astoņi stabiņi ar vienu apmetumu, vienu valdziņu izlaiž, savienojuma stabiņš, vienu izlaiž. Te uzmanību – nākamajā pieci stabiņi ar vienu apmetumu, viena gaisa cilpiņa, kuru aizķer un izvelk no pretējā gabala vēdeklīša viduča. Sanāk, ka satamborē abu gabalu vēdeklīšu viducīšus.Turpina to pašu vēdeklīti – četri stabiņi ar vienu apmetumu, vienu izlaiž, savienojuma stabiņš, vienu izlaiž un nākamajā turpina satamborēt vēdeklīšus. Kopā satamborē līdz rokriņķim, tālāk turpina aptamborēt malu līdz galam. Tādā pašā veidā apstrādā otru malu, satamborē plecu līnijas kopā.

Pēdējo notamborē sasienamo aukliņu ar trīskārtīgi saliktu dziju no 320 gaisa cilpiņām. Auklas galos iesien bumbuļus.

LA.lv