Praktiski
Mājas

Silikātgels ne tikai apaviem! Neizmet, noderēs!0

Foto – LETA

Kad pērkam jaunas kurpes vai zābakus, apavu kastē vienmēr ir ielikta neliela paciņa ar silikātgela graudiņiem, kam jāuzsūc mitrums. Pret šo paciņu parasti izturamies nevērīgi – atstājam turpat vai izmetam. Bet tā nav prātīga rīcība, jo silikātgela spēju uzsūkt mitrumu var izmantot, ne tikai lai uzturētu mikroklimatu apavu kastē.

Sporta soma un apavi. Pēc treniņa vai citām sportiskām aktivitātēm apģērbs un sporta apavi ir pievilkušies sviedriem. Lai neitralizētu nepatīkamo aromātu un mazinātu mitrumu, somā ievieto vairākas silikātgela paciņas. Nevar gan apsolīt, ka apģērbs kļūs arī smaržīgs un tīrs. Tik un tā vajadzēs mazgāt!

Mitra māja. Ja dzīvo diezgan mitrā mājoklī, vietās, kur uzglabā mugurā reti velkamu apģērbu, var salikt silikātgela paciņas. Tās uzsūks nepatīkamo pelējuma aromātu, kas rodas šādā vidē, un mazinās mitrumu.

Aizsvīduši logi. Uz mašīnas paneļa novietojot vairākas silikātgela paciņas, var panākt, ka mazāk aizsvīst vējstikls. Tāpat var rīkoties, ja mājokļa logiem ir tendence aizsvīst.

Fotogrāfijas. Tās, kuras ir datorā, tur lai arī paliek. Bet pirms kāda laika uzņemtās fotogrāfijas, kuras senāk kopēja uz fotopapīra un nereti uzglabāja kartona kastēs, jo tajās var salikt vairāk bilžu nekā albumos, mēdz salipt. Lai tas nenotiktu, atkal noderēs mitrumu uzsūcošais silikātgels.

Sēklas. Ja pavasarī iegādātajās paciņās vēl palikušas sēklas vai kāda pat nav atvērta, lai to saturs labā stāvoklī sagaidītu nākamo pavasari, traukā (tam jābūt blīvi aizveramam), kur glabājas paciņas, ievieto vairākas silikātgela paciņas – mitrums mazināsies, un sēklas nepelēs.

Saistītie raksti

Sudraba izstrādājumi. Sudraba galda piederumi vai rotaslietas saskarē ar mitrumu ar laiku oksidējas un nomelnē. Lai no tā izvairītos, var izmantot mitrumu uzsūcošo materiālu – silikātgelu.

Floristikas materiāli. Lai ātrāk izkaltētu ziedus, lapiņas vai citus floristikai nepieciešamos materiālus, tie jāietin avīzē kopā ar silikātgela paciņām.

Žiletes. Tās mazāk rūsēs un ilgāk saglabāsies asas, ja netālu noliks silikātgela iepakojumu.

LA.lv