Praktiski
Mājas

Sievišķīgs pieskāriens telpai: tualetes galdiņš un tā alternatīvas0

Foto-Fotolia

Tā tikai šķiet, ka tualetes galdiņš ir tāda nedaudz vieglprātīga mēbele, bez kuras iespējams arī iztikt. Tomēr no tā, cik pareizi novietots un cik ērts ir šis galdiņš vai tā variācija, atkarīgs, kā sieviete izskatās. Un tam jau ir liela nozīme…

Tradicionālie varianti

Visbiežāk tualetes galdiņš izskatās kā parasts rakstāmgalds vai ēdamgalds, tikai šaurāks un kompaktāks. Tas var balstīties gan uz kājiņām, gan uz skapīšiem. Zem tā virsmas visbiežāk ir viena vai divas atvilktnes, bet augšpusē nostiprināts spogulis. Spogulis var būt gan komplektā ar galdiņu un stiprināms pie tā, gan arī atsevišķi.

Tualetes galdiņš mēdz būt iekļauts guļamistabas iekārtā, bet to iespējams iegādāties arī atsevišķi, īpaši ja galdiņu meklē lietoto mēbeļu salonos, izpārdošanās vai mēbeļu veikalos, kur nopērkamas dažādas mēbeles, ne tikai iekārtas.

Alternatīvas

Protams, galdiņš ar atvilktnēm ir visērtākais variants, jo pie tā ērti apsēsties (ir vieta kājām), bet atvilktnēs parocīgi glabāt visu nepieciešamo. Bet, ja telpā ir maz vietas vai rocība neatļauj, var izmantot arī ko citu. Piemēram, skapītis ar trīsviru spoguli virs tā. Šāds variants būs ļoti ērts tērpu piemērīšanai un frizūru veidošanai, jo būs iespējams sevi apskatīt arī no muguras un sāniem, savukārt sēdēt pie skapīša nebūs ērti, jo kājām nav vietas. Ja telpā jau ir liels spogulis, līdzās tam iespējams piekārt nelielu plauktiņu vai plauktiņu ar atvilktnītēm. Tādējādi veidosies neliela kosmētikas zona ar spoguli. Tikai jādarbojas pie tā būs stāvus.

Var izmantot arī kumodi ar spoguli virs tās. Līdzīgi kā pie skapīša, nebūs, kur likt kājas.

Plauktiņš ar spoguli virs tā – visbiežāk šādu variantu izmanto vannas istabā. Tomēr arī vannas istabā var iekārtot itin ērtu tualetes galdiņa zonu, ja šeit izvietota plaša darba virsma gar sienu, kurā iekļauta arī izlietne.

Novietojums un komplektācija

Visbiežāk skaistumkopšanas procedūras tiek veiktas guļamistabā, kur saimniece pamostas. Bet tas nav obligāti. Ja ir atsevišķa garderobe, tad galdiņš var būt novietots tur. Savukārt, ja telpās ir maz vietas, kosmētikas zonu var pārvietot arī uz vannas istabu vai halli. Galvenais, lai vieta būtu labi apgaismota. Vislabāk, ja skaistuma kopšanas vieta atrodas tieši pie loga – dienasgaismā visskaidrāk saredzamas visas nianses grimā. Ja tas nav iespējams, galdiņu var novietot pie sienas, bet tad būs nepieciešams lokāls apgaismojums no abām pusēm vai no augšas, tieši virs galdiņa. Ērti, ja līdzās galdiņam ir pieejamas arī rozetes.

Galdiņam jābūt ērtā augstumā, lai sēžot nevajadzētu saliekties. Zem tā jābūt pietiekami daudz vietas kājām. Ja galdiņš būs pārāk šaurs, kājām nebūs vietas, ja par platu – pie spoguļa būs jāpieliecas.

Atvilktnīšu un nodalījumu nekad nav par daudz. Turklāt kosmētikas galdiņam labāk, ja nodalījumi ir mazi un daudz nekā viena liela atvilktne, kurā viss sajaucas kopā. Ja vēlas atsevišķus nodalījumus rotām, tiem noteikti jābūt iztapsētiem.

Ja komplektā ietilpst arī spogulis, jāpārliecinās, cik ērts ir tā izvietojums, apsēžoties pie galdiņa. Tāpat jāpārbauda, cik daudz no sava attēla tajā var redzēt, kāds ir leņķis un augstums, vai novietojumu iespējams mainīt. Ja spogulis ir verams vai pagriežams, jāpārbauda, vai tas šo funkciju saglabā arī tad, ja galdiņš piestumts cieši pie sienas.

Saistītie raksti

Svarīgi, no kāda materiāla izgatavota galdiņa virsma, jo uz tās, iespējams, laika gaitā var kaut kas izlīt vai nobirt. Jāpainteresējas, kā virsma kopjama. No traipu tīrīšanas viedokļa ērtas ir stikla, plastmasas virsmas, bet tās nav patīkamas taustei, turklāt slīd. Labs risinājums ir lamināts vai nažfinieris, kas pārklāts ar ūdensizturīgu laku.

Dažkārt galdiņš ir komplektēts arī ar iebūvētu apgaismojumu. Jāpārbauda, cik spēcīgs, patīkams un ērts ir šis apgaismojums. Visieteicamāk, ja lampiņas atrodas pa spoguļa perimetru. Cits risinājums – abos sānos, bet tā, lai gaisma nespīdētu acīs. Jāatceras, ka gaismai jāizgaismo seja, kas veras spogulī, nevis pats spogulis.

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Izlietne – vannas istabas vizītkarte? Karstākās tendences ilgtspējīgam dizainam katrā vannas istabā
9 stundas
KB
Kristīna Blaua
Praktiski
12 radošu ideju ledus formiņu izmantošanai. Vairākas tiešām pārsteidzošas!
9 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Jāzina katram latvietim! Postošākās kartupeļu slimības glabāšanas laikā
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Valdība atbalsta ieceri Latvijā izveidot 39 pašvaldības esošo 119 vietā 1
3 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Tiesībsarga biroja pagalmā sašauts automašīnas logs
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Dienā līdz +14..+19 grādiem: laika prognoze trešdienai
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Ekspremjeru Kalvīti Saeimā izjautā par OIK nodarīto kaitējumu
59 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Sports
Kaspars Bērziņš uz pusotru mēnesi atgriežas VTB Vienotajā līgā
1 stunda