Adīšana un tamborēšana, Rokdarbi

Sievišķīgi un funkcionāli puscimdiņi dažādām gaumēm. Trīs varianti

Foto-Anda Krauze

Ja laika apstākļi ir tādi, ka varētu iztikt bez dūraiņiem, taču galīgi bez cimdiem ne, labs risinājums ir puscimdiņi. Tie noder arī tad, ja ilgstoši jāuzturas vēsās telpās vai jāvada automašīna. Uz pavasari pusi tie pilda galvenokārt vienu funkciju – piešķir sievišķīgu akcentu koptēlam. Lūk, puscimdiņi dažādām gaumēm.

No rupjas vilnas

Materiāli – 60 g dzijas (sastāvs: 45% merīnvilnas, 25% alpakas vilnas un 30% poliamīda), piecas 4,5. numura adāmadatas, mežģīņu audums un pērlītes rotāšanai.

Darba gaita.

Uzmet 40 valdziņus, sadala uz katras adatas pa 10 valdziņiem un sāk adīt rakstu pēc 1. shēmas. Kad noadītas divas rakstu kārtas jeb 30 rindas, divas rindas ada rievotajā adījumā (1. rinda labiski, 2. rinda kreiliski), lai raksta daļu atdalītu no delnas daļas. Tālāk ada labiski. Kad noadīti 8 cm, iezīmē īkšķa vietu: labajai rokai – uz trešās adāmadatas, kreisajai rokai – uz otrās adāmadatas. Īkšķim atstātos valdziņus uzver uz pavediena, bet to vietā uzmet jaunus valdziņus un turpina adīt labiski cimda daļu. Noada vēl 5–6 centimetrus; pēdējās divas rindiņas atkal ada rievotajā adījumā, noraucot kreiliski.

Īkšķim paredzētos valdziņus uzņem uz trim adāmadatām tā, lai adāmadatu maiņas vietas nebūtu īkšķu sānos. Uzņemot valdziņus, jāatceras, ka abos īkšķa sānos jāuzņem adījuma pārstaipi. Tālāk divas rindas ada labiski, divas – rievotajā adījumā un norauc kreiliski.

Ievelk diegu galus. Cimds ir 25–27 cm garš. Tā virspusi rotā ar piemērotu mežģīņu audumu un pērlītēm.

Pievienot komentāru