Praktiski
Manas tiesības

Sieviete ar bērniem un vecu tēvu dzīvo vienistabas dzīvoklī. Kā tikt pie lielāka mājokļa 0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto-Shutterstock

Sieviete (šķīrusies) dzīvo Juglā kopā ar diviem bērniem (dvīņiem – zēnam un meitenei – 10 gadu) un viņas 74 gadus veco tēvu. Sieviete strādā, bet viņas tēvs ir pensijā. Viņiem nav tik daudz līdzekļu, lai ņemtu aizdevumu bankā vai īrētu lielāku dzīvokli. Visi dzīvo un ir deklarēti mazā vienistabas dzīvoklītī. Vai tiešām Rīgā nav nekādu iespēju iestāties dzīvokļu rindā vai kā citādi pretendēt uz lielāku dzīvokli? Lūdzu, iesakiet, ko darīt! Kur vērsties pēc palīdzības? ĀRIJA LIMBAŽU NOVADĀ

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldē noskaidrojām, ka galvaspilsētā ļoti daudziem iedzīvotājiem steidzami nepieciešami tā dēvētie sociālie dzīvokļi. Visiem palīdzēt nav iespējams, tāpēc pašvaldība lēmusi sniegt atbalstu dzīvokļa jautājuma risināšanā ierobežotam personu lokam, piemēram, maznodrošinātām personām, kuru apgādībā ir trīs vai vairāk nepilngadīgu bērnu, maznodrošinātām personām, kuras audzina bērnu ar invaliditāti, atsevišķi dzīvojošām pensijas vecumu sasniegušām personām vai personām ar invaliditāti.

Tā kā vēstulē par šādām personām nekas nav teikts, visticamāk, ka pašvaldība nepiekritīs ģimenei sniegt palīdzību dzīvokļa jautājuma risināšanā. Taču Rīgas domes pārstāvji atgādina, ka pašvaldība sniedz daudzveidīgu sociālo palīdzību un aicina vērsties Rīgas domes Labklājības departamentā, lai pārrunātu konkrēto dzīves situāciju un palīdzības iespējas.

UZZIŅA

• Plašāka informācija pieejama, sazinoties ar Rīgas domes Labklājības departamentu pa bezmaksas tālr. 80005055 (no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 9 līdz 17 un piektdienās no plkst. 9 līdz 16).

• Ziņas par sociālajiem pabalstiem galvaspilsētā pieejamas arī Rīgas domes Labklājības departamenta mājaslapā: www.ld.riga.lv (sadaļā “Sociālā palīdzība”).

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Teļa gaļas rulete ar dārzeņiem
21 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Gruboto ar bietēm un kazas sieru
22 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Svētku burkānkūka ar dzērvenēm
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 4
9 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
10 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
8 stundas