Praktiski
Mājas mīluļi

Sfinkss – pliks un silts kaķis. Kāpēc izvēlēties tieši šādu mājdzīvnieku?0

Foto – Shutterstock

Mīksts un pūkains kaķītis? Tas ir pats par sevi saprotams. Bet kas liek izvēlēties tieši kailu dzīvnieku, piemēram, Donas sfinksu?

Daudzus piesaista ķermeņa siltums, arī tas, ka no šā kaķa pa māju nevelsies vilnas kamoli, kas nav mazsvarīgi pedantiskiem cilvēkiem. Bet galvenais, ka sfinksi ir apbrīnojami mīļi un no cilvēka sabiedrības atkarīgi.

Protams, jāsaprot, ka šie dzīvnieki ir daudz jutīgāki pret strauju temperatūras maiņu un caurvēju. Lai savam mīlulim radītu komfortablāku dzīvi rudens un pavasara mēnešos un izvairītos no saaukstēšanās, jānodrošina dzīvnieciņam iespēja ierušināties zem silta pleda. Sfinksiem ir tendence palīst zem segas, kur silts.

Maldīgi domāt, ka šie dzīvnieki ir slimīgāki par citiem. Vienīgais, ar ko jārēķinās, piemēram, Donas sfinksu vai citu kailo mīluļu saimniekam, ir tas, ka svīstot to āda var kļūt taukaina un nosmērēt gaišas drēbes. Kaķiem nav apmatojuma, kas taukainos izdalījumus uzsūktu, tie paliek uz dzīvnieka ādas un ir labi redzami. Tādēļ dzīvnieks regulāri jāmazgā.

Taču daudz atkarīgs arī no iedzimtības. Dažkārt sfinksu var nemazgāt gadiem, jo kaķim ir ideāla āda, ko tas mantojis no saviem vecākiem. Tāpat kailo mīluļu īpašniekiem jārūpējas par sava lolojuma mutes dobuma un zobu veselību, jo tā dzīvniekiem nereti ir vājā vieta un tāpat kā bagātīgi apmatotajiem dzīvniekiem mutes dobumā var veidoties zobakmens, stomatīts un citas problēmas.

Ar ko barot šo kaķi? Barības izvēles ziņā sfinksi neatšķiras no saviem sugasbrāļiem. Tie gatavi ēst daudz un visu, ko piedāvāsiet. Nevajadzētu gan dot barību, kas uzlabo apmatojuma augšanu, – var gadīties, ka kaķim izaugs pūciņa.

Ja vēlaties kaķi ar uzticīgu suņa raksturu, sfinkss ir piemērots.

Konsultējuši Olaines veterinārā centra all4pets veterinārārste Santa Zirnīte, Čiekurkalna veterinārās ambulances veterinārārsts Artis Krūmiņš

LA.lv