Praktiski
Mājas

Seši veidi, kā atjaunot vannas istabu bez remonta0

Foto: Omid/Fotolia

Zināms, ka kapitālais remonts vannas istabā, īpaši flīžu un santehnikas nomaiņa, nozīmē gan lielus finansiālus tēriņus, gan ir ļoti laikietilpīgs, taču, izmantojot piedāvātos sešus variantus, varēsiet atjaunot noplukušo vannas istabu savām rokām, turklāt izdarīt to ekonomiski.

1. Vanna sadzeltējusi, zaudējusi spožumu – pārkrāsosim!
Ja vanna iekšpusē sarūsējusi, tad to vislabāk pārklāt ar akrilu un šo darbu uzticēt speciālistam. Taču, ja vannas ārpuse nav vairs acīm tīkama, to varat nokrāsot paši ar jebkuru metāla krāsu, izvēloties, piemēram, melno vai jebkuru citu toni. Nebaidieties no izmaiņām un neierastā! Dažkārt spēja neizvēlēties tradicionālo balto krāsu var būt lielisks aizsākums jaunam stilam un dzīvīgākai vannas istabai.
Ja vannu esam nokrāsojuši melnā tonī, kāpēc tieši tāpat neatdzīvināt izlietni?

2. Kā atjaunot vecas flīzes?
Trafarets un epoksīda krāsa būs brīnumlīdzeklis, lai pārvērstu vienkrāsainas kvadrātveida flīzes. Jūs varat izvēlēties jebkuru krāsu un rakstu. Pārkrāsošanu var veikt arī tikai daļēji, akcentējot kādu joslu vai atsevišķas flīzes.
Rotājumu uz flīzēm var izveidot, izmantojot jau gatavus trafaretus (vai pat izmantojot krāsotāju lenti, ja jums nav nepieciešamas noapaļotas, bet tikai taisnas līnijas).
Padoms.
Vannas istabā var izveidot nelielu zaļu stūrīti no dažādiem dzīviem vai mākslīgiem istabas augiem.
Siena, kas izskatās tā, it kā būtu no mazām flīzītēm veidota, patiesībā ir uzzīmēta. Ja jums nav pietiekami daudz līdzekļu kvalitatīvām flīzēm, tas būs lielisks risinājums.

3. Grīdas flīzes ir novecojušas – nokrāsosim! Attēlā redzamās flīzes arī ir pārkrāsotas, te gan jāņem vērā, ka ir izmantots diezgan sarežģīts trafarets. Krāsojot jāievēro piesardzība, lai krāsa nesatecētu zem trafareta un neizsmērētos, kā arī trafaretu nepieciešams ļoti uzmanīgi noņemt un pirms katras nākamās lietošanas reizes rūpīgi nomazgāt. Taču atgādinām, ka pūles būs tā vērtas, jo flīzes izskatās brīnišķīgi un līdzinās marokāņu flīzēm, kuras nav lēts prieks.
Attēlā redzamajai vannas istabai bija parasta koka grīda, taču ar krāsotāju lentes un krāsas palīdzību tā tika izrotāta ar šādiem skaistiem rakstiem.

4. Savu laiku nokalpojušas durvis vannas istabā – atjaunosim!
Ja nav iespējas iegādāties jaunas durvis vannas istabai, tās nepieciešams atjaunot. Izdaiļot durvis ar šādiem rakstiem nesagādās nekādas grūtības, ja vien tiks izmantota krāsotāju lente un jebkura krāsa iekšdarbiem.

5. Griesti
Kā būtu arī griestiem izvēlēties melno krāsu? Tas veidotu interesantu saspēli ar nesen melnu toni ieguvušo vannu.

6. Spogulis un pakaramie
Neaizmirstiet, ka bieži vien viss skaistums un mājīgums slēpjas tieši detaļās. Katrai mazai lietiņai, kas sastopama vannas istabā – spogulim, apgaismojumam, pakaramajam, dvielim –, ir nozīme.

LA.lv