Praktiski
Mājas

Sešas idejas guļamistabas pārvērtībām brīvdienās0

Publicitātes foto

Pārplānojam

Derētu atsvaidzināt guļamistabas interjeru, bet nav laika nopietnākam remontam… Ja noskaņu gribas mainīt tūlīt, var izvēlēties kādu no ātrajiem paņēmieniem.

Iespējams, ka guļamistaba apnikusi tieši tāpēc, ka gadiem ilgi tajā saglabāts ierastais mēbeļu izvietojums. Varbūt pienācis brīdis kaut ko pamainīt? Arī izmainot mēbeļu izvietojumu telpā, iespējams pārvērst tās noskaņu. Tikai jāņem vērā, ka jebkura telpa būs omulīga un patīkama tikai tad, ja būs ievērotas ergonomiskās prasības – mēbeles izvietotas atbilstoši to funkcijai un plānojums labi pārdomāts un ērts.

Mainīt grīdas izskatu


Visvienkāršāk ir uz jau esošā grīdas klājuma izklāt nelielu dekoratīvu paklāju. Tas novērsīs uzmanību no vecās grīdas un radīs pavisam jaunu skatījumu uz telpu. Īpaši tad, ja toņi būs spilgtāki, nekā ierasts iepriekš. Darbietilpīgāk – ja esošo grīdu klāj mīkstais segums, nomainīt to ne tikai pret jaunu, bet izvēlēties arī citu toņu gammu vai materiālu. Sarežģītāk un dārgāk ir virs vecā seguma ieklāt laminātu.

Atsvaidzināt sienas


Visu sienu pārtapsēšana vai pārkrāsošana prasīs ilgāku laiku, turklāt istaba būs jāatbrīvo no mēbelēm. Ātrāk pārmaiņas var iegūt, pārveidojot tikai vienas sienas izskatu. Var pārlīmēt tapetes tikai vienai sienai, piemēram, gultas galvgaļa sienu noklājot ar rakstainu tapeti, bet pārējās atstājot vienkrāsainas. Cits variants – gultai pretī esošo sienu (ja tā ir tukša) noklāj ar fototapeti. Pavisam ātrs efekts saniedzams, vienas sienas apdarei izmantojot arī dekoratīvus sienas paneļus – tos iespējams iegādāties gatavus vai darināt pašiem, aplīmējot saplākšņa plātni ar tapešu atlikumiem vai audumu.

Uzmanības lokā – griesti


Ātrs, vienkāršs, bet diezgan dārgs paņēmiens, kā piešķirt griestiem jaunu izskatu bez ķēpīgās remontēšanas, ir nostiepto griestu sistēmas uzstādīšana, kas īpaši noderēs nelīdzenu griestu gadījumā. Montāža neaizņem ilgu laiku – tikai aptuveni stundas. Iespējams izvēlēties sienām pieskaņotu toni vai neitrāli baltu. Guļamistabā ieteicamāka ir matēta virsma.

Ierastāks veids griestu noformēšanai – bez liela remonta tos aplīmēt ar tādām pašām tapetēm, kādas klāj sienas. Šis variants derēs, ja tapetes vienkrāsainas. Turpretim, ja tapetes ir ar bagātīgu rakstu, jābūt uzmanīgiem, lai iespaids neveidotos pārāk raibs.

Interesantāks un nepierastāks variants – tapete ar lielu rakstu, kas klāj griestus kā zīmējums. Šādā variantā dekoratīvā tapete klāj tikai griestus vai arī vēl vienu no telpas sienām.

Variēt apgaismojumu


Noskaņu telpā palīdz mainīt arī dažāds apgaismojums. Šim nolūkam var izmantot jaunu stāvlampu vai krāsainu diožu virtenes, ko novieto, piemēram, aiz aizkaru karnīzes vai gar grīdlīstes malu.

Citas mēbeles un tekstilijas


Saistītie raksti

Varbūt pietiek tikai ar viena koša klubkrēsla vai šūpuļkrēsla ienešanu telpā, lai kopējā noskaņa izmainītos. Lielākas pārmaiņas var radīt, brīvi stāvošu skapi aizstājot ar iebūvētu. Savukārt iebūvētā un jau apnikušā skapja tēlu var izmainīt līdz nepazīšanai, pārveidojot tā durvju fasādes – romantisku noskaņu radīs puķainu tapešu dekori, bet mūsdienīgu izskatu – tapetes, kas imitē ādu, metālu, foliju utt.

Arī jauni aizkari, gultas pārklājs un spilveni piešķir telpai “jaunu seju”. Veikalu piedāvājums šajā jomā ir ļoti plašs – viss atkarīgs no tā, kādu tēlu guļamistabai vēlas piešķirt un kādus līdzekļus šim mērķim var atļauties.

LA.lv